کد خبر: ۳۷۴۲۰
|
۲۱ شهريور ۱۴۰۲ | ۱۴:۲۸

خودروی BMW iX3 2024 چه مشخصاتی دارد؟

اطلاعات ارائه شده نشان می‌دهد که خودروی BMW iX3 2024 از یک باتری لیتیوم یونی ۸۰ کیلووات ساعتی بهره می‌برد.

به گزارش «نبض فناوری»، BMW خودروی SUV الکتریکی iX3 خود را در سال ۲۰۲۴ میلادی با قیمت بین ۸۹ هزار و ۱۰۰ و ۱۰۴ هزار و ۹۰۰ دلار عرضه خواهد کرد. این خودرو از یک پیشرانه تک‌موتوره چرخ محرک عقب و یک باتری لیتیوم یونی ۸۰ کیلووات ساعتی استفاده می‌کند. موتور این خودرو ۲۱۰ کیلووات قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و شتاب آن در عرض ۶.۸ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. حداکثر سرعت آن نیز به ۱۸۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

خودروی ۲۰۲۴ / BMW iX3 از شارژ AC تک فاز تا ۷.۴ کیلووات و شارژ سه فاز تا ۱۱ کیلووات پشتیبانی می‌کند. می‌توان این خودرو را به یک ایستگاه شارژ سریع DC متصل کرد و آن را تا ۱۵۰ کیلووات شارژ کرد. به نظر می‌رسد که ۳۲ دقیقه طول می‌کشد که شارژ آن از ۱۰ به ۸۰ درصد برسد. شارژ ۱۰ دقیقه‌ای خودرو نیز برد ۱۰۰ کیلومتری را ارائه می‌دهد.

طول و عرض خودروی ۲۰۲۴ / BMW iX3 به ترتیب ۴۷۳۴ و ۱۸۹۱ میلی‌متر است، ارتفاع آن نیز به ۱۶۶۸ میلی‌متر می‌رسد، فاصله بین دو محور نیز ۲۸۶۴ میلی‌متر است. ظرفیت صندوق عقب آن ۵۱۰ لیتر است، البته زمانی که صندلی‌های عقب تا می‎‌شود، ظرفیت آن به ۱۵۶۰ لیتر افزایش پیدا می‌کند. از جمله ویژگی‌های خودروی یادشده می‌توان به کروز کنترل تطبیقی، ترمز اضطراری خودکار با تشخیص عابر پیاده، تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی، کیسه هوای جلو و کنار، دوربین دنده‌عقب با سنسور پارک جلو و عقب و نظارت بر فشار باد تایر اشاره کرد. خودروی ۲۰۲۴ / BMW iX3 در رنگ‌های قرمز، آبی، سفید و مشکی در دسترس افراد قرار می‌گیرد.

منبع/ ایمنا

ارسال نظرات
در اتحادیه اروپا و در ماه آگوست فروش خودروهای تمام الکتریکی رکورد زد
وبگردی