کد خبر: ۳۷۵۴۶
|
۲۹ شهريور ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۰
برای محافظت از کودکان؛

انگلیس از متا می خواهد رمزگذاری سر به سر را انجام ندهد

انگلیس پس از تصویب لایحه ایمنی آنلاین در پارلمان از متا خواسته تا رمزگذاری سربه سر اینستاگرام و فیس بوک مسنجر را بدون اقدامات ایمنی برای محافظت از کودکان در برابر سواستفاده جنسی انجام ندهد.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، متا که هم اکنون پیام ها در واتس اپ را رمزگذاری می کند، تصمیم داشت تا این فرایند را در مسنجر و پیام های مستقیم ( دایرکت) اینستاگرام نیز اجرا کند و معتقد است اجرای فناوری مذکور ایمنی و امنیت را تقویت می کند.

سوئلا براورمن وزیر کشور انگلیس اعلام کرد از رمزگذاری قدرتمند برای کاربران آنلاین پشتیبانی می کند اما نمی توان این امر را به بهای ایمنی کودکان اجرا کرد. او در این باره گفت: متا تضمین نکرده که پلتفرم هایش در برابر آزارگران ایمن است. آنها باید اقدامات ایمنی مناسب را همراه برنامه های خود برای رمزگذاری سربه سر اجرا کنند.

سخنگوی متا در این باره گفت: بیشتر مردم انگلیس به اپ هایی اتکا دارند که با شیوه رمزگذاری در مقابل هکرها، کلاهبرداران و مجرمان ایمن می شوند.

این شرکت اعلام کرد اقدامات اتخاذی خود مانند محدود کردن افراد بالای ۱۹ سال برای ارسال پیام به نوجوانانی که آنها را فالو نمی کنند و استفاده از فناوری برای شناسایی و اقدام علیه رفتارهای مخرب را اجرا می کند.

سخنگوی شرکت در ادامه افزود: اگر ما رمزگذاری سربه سر را اجرا کنیم، گزارش های بیشتری در مقایسه با همتایان خود در صنعت به نیروهای مجری قانون ارائه می دهیم تا مردم را ایمن نگه داریم.

با تصویب قانون ایمنی آنلاین در پارلمان انگلیس در روز گذشته، پلتفرم های اجتماعی با الزامات سختگیرانه تری برای محافظت از کودکان در مقابل دسترسی به محتوای مخرب روبرو هستند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
با عقد قرارداد پرتاب ماهواره توسط اسپیس‌ایکس آمازون روی غرور خود پا گذاشت!
معاون وزیر ارتباطات در تشریح برنامه هفتم توسعه مطرح کرد: ارتباطات و فناوری اطلاعات عامل توانمندساز در برنامه هفتم توسعه
همزمان با رویداد توسعه و تبادل فناوری در صنعت اسباب بازی سند راهبردی صنایع اسباب بازی، بازی و سرگرمی رونمایی شد
در آخرین گزارش درآمد وفروش "آسیاتک" در کدال اعلام شد؛ رشد فروش و درآمد آسیاتک در آبان ماه سالجاری
در هشتمین گفت‏‏‌وگوی رو‌در‌روی مدیران‌عامل چند شرکت‏‏‌ دانش‏‏‌بنیان با محمد‌صادق خیاطیان صورت گرفت‌؛ بررسی مشکلات 5 شرکت دانش‏‏‌بنیان توسط رئیس صندوق نوآوری
وبگردی