کد خبر: ۳۷۵۶۲
|
۳۰ شهريور ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۰

دستیار صوتی آمازون با هوش مصنوعی مولد به‌روزرسانی شد

آمازون به تازگی از مجموعه‌ای از دستگاه‌های جدید خود پرده‌برداری کرد و دستیار صوتی الکسا را با هوش مصنوعی مولد به‌روزرسانی کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، آمازون از مجموعه‌ای از دستگاه‌های جدید و به‌روزرسانی شده پرده‌برداری کرد و دستیار صوتی الکسا خود را با هوش مصنوعی مولد به‌روزرسانی کرد. هدف آمازون این است که با افزایش رقابت با چت‌ربات‌هایی مانند «بارد» (Bard)، کاربران را به سمت این محصول بی‌سود جذب کند.

صحبت الکسا به نسبت طبیعی‌تر می‌شود و لحن روباتیک خود را از دست می‌دهد و به سؤالاتی مانند زمان شروع بازی‌های فوتبال و ایده‌های دستور پخت پاسخ می‌دهد. آمازون در مراسم معرفی سالانه محصول در آرلینگتون ویرجینیا نشان داد که این محصول همچنین قادر به سرودن و خواندن اشعار نیز خواهد بود.

آمازون الکسا را در سال ۲۰۱۴ معرفی کرد، اما ابزار ثابتی برای سودآوری آن پیدا نکرد، در عوض خریداران را برای خرید بیشتر به سمت وب‌سایت شرکت سوق داد. این سرویس که معمولاً از طریق بلندگو‌ها یا تلویزیون‌های فعال قابل دسترسی است، پاسخ‌های گفتاری به سؤالات کاربر، مانند آب‌وهوای محلی را ارائه می‌کند و می‌تواند به‌عنوان مرکزی برای کنترل لوازم خانگی هم باشد.

این شرکت برای تقویت الکسا به ویژه پس از انتشار «چت جی‌پی‌تی» (ChatGPT) در ماه نوامبر برای پاسخ به سوالات پیچیده با جواب‌هایی طولانی تلاش کرده است. چت ربات‌های مشابه، شور و هیجان سرمایه‌گذاران را در استارت‌آپ‌های مولد هوش مصنوعی برانگیخته است.

«دیو لیمپ»، مدیر سخت‌افزار آمازون در این باره می‌گوید: «اکنون می‌توانید مکالماتی شبیه به انسان با الکسا داشته باشید.»

براساس گزارش‌های بین‌المللی روحیه کارگران واحد سخت‌افزار آمازون به دلیل تغییر استراتژی‌ها آسیب دیده است. برخی از آن‌ها معتقد هستند که بسیاری از محصولات در دست توسعه، صرفاً برای قرار دادن الکسا در اتاق‌های بیشتری از منزل، مانند یک آشکارساز مونوکسید کربن با سرویس داخلی ساخته شده‌اند.

آمازون همچنین نسخه‌های به روز شده تبلت‌های «فایر» (Fire) کودکان، نوار صوتی برای تلویزیون‌ها و قابلیت‌های جست‌وجوی جدید در سرویس «فایر تی‌وی» (FireTV) برای یافتن محتوای رایگان را معرفی کرده است.

در میان دستگاه‌های جدیدی که آمازون معرفی کرد، صفحه نمایش لمسی دیواری ۱۸۰ دلاری «اکو هاب» (Echo Hub) برای کنترل ابزار‌ها در سراسر منزل کاربرد دارد.

آمازون همچنین ویژگی جدیدی را برای برنامه الکسا به نمایش گذاشت که می‌تواند دستگاه‌های متصل به اینترنت را در سراسر منزل کاربر برای کنترل آسان‌تر نقشه‌برداری کند.

منبع/ آنا

ارسال نظرات
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات: فراجا و سازمان انرژی اتمی همه خدمات خود را ارایه کردند
گزارش نبض فناوری از عملکرد ماهانه توسن، رشد درآمد 72 درصدی توسن در آبان ماه
وبگردی