کد خبر: ۳۷۵۹۱
|
۰۱ مهر ۱۴۰۲ | ۱۴:۵۸
با حضور در یکی از مدارس تهران؛

وزیر ارتباطات زنگ شروع سال تحصیلی را نواخت

وزیر ارتباطات همزمان با دیگر مسوولان دولت سیزدهم با حضور در جمع دانش آموزان دبستان حضرت مریم (س)، زنگ شروع سال تحصیلی جدید را نواخت تا از امروز رسما ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز سال جدید تحصیلی را آغاز کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (شنبه) در روز اول مهر ماه با حضور در مدرسه حضرت مریم (س) در شهر تهران، زنگ شروع سال تحصیلی جدید را نواخت.
وزیر ارتباطات در آیینی که به همین مناسبت برگزار شد در جمع دانش آموزان با اشاره به همزمانی هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس گفت: کشور ما چند صد هزار شهید را تقدیم کرده است تا در این آرامش و امنیت، سال تحصیلی را جشن بگیریم و جا دارد یاد آنها را گرامی بداریم.
وی با بیان اینکه به پشتوانه ایثار و از خودگذشتی شهدا و مجاهدت متخصصانی داخلی، ایران در حوزه های گوناگون جزو کشورهای پیشرفته دنیاست، افزود: امروز ایران اسلامی در صنعت فضایی جزو ۱۰ کشوری است که دارای چرخه کامل فضایی است و از ساخت ماهواره تا پرتاب آن توسط متخصصان و تجهیزات و ماهواره برهای ایرانی انجام می شود و خبر خوب اینکه امسال چند پرتاب فضایی خواهیم داشت.
زارع پور اظهار کرد: موفقیت های بدست آمده به پشتوانه مجاهدت شهادت و با کار و تلاش متخصصان بدست آمده که پشت همین میز و صندلی درس خواندند.
وی با اشاره به پیشرفت های قابل توجهی که در حوزه پیامرسان های داخلی در کشور بدست آمده است، تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش متخصصان ایرانی پیامرسان های بومی به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کرده اند و با خدماتی که ارایه می دهند نسبت به سال گذشته که به مناسبت شروع سال تحصیلی صحبت می کردم، امروز ۵ تا ۷ برابر آن روز کاربر جذب کرده اند.
زارع پور با اشاره به برنامه وزارت ارتباطات برای اتصال همه مدارس به فیبرنوری خاطرنشان کرد: حوزه ماموریت های وزارت ارتباطات از اعماق اقیانوس ها تا فضا را شامل می شود و اشاره می کنم به اینکه در سال گذشته متخصصان ایرانی توانستند از طریق فیبرهای نوری دریایی سه جزیره ما در خلیج فارس را به کشور عزیزمان متصل کنند.
وزیر ارتباطات در پایان این مراسم از دانش آموزان سوال کرد که به نظر شما چرا ما باید از پیام رسانها و شبکه های اجتماعی ایرانی استفاده کنیم و از دانش آموزان خواست به این سوال بعدا به صورت مکتوب پاسخ بدهند و به چند نفر از برگزیدگان جوایزی هم اهدا خواهد کرد.

بنابه این گزارش، امروز همزمان با نواختن زنگ شروع مدارس ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز سال تحصیلی را در مدارس سراسر کشور آغاز کردند.

اردیبهشت گذشته بر اساس تفاهمنامه میان دو وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات و آموزش و پرورش، مقرر شد همزمان با پیشبرد طرح ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارها و فراهم کردن دسترسی های خانوارها به سرعت های چندصدمگابیتی، تمام مدارس شهری سراسر کشور تا پایان کار دولت سیزدهم به فیبرنوری متصل شوند.
به همین مناسبت نیز در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و سرپرست وقت وزارت آموزش و پرورش، مدرسه شهید حسین همدانی در فاز ۸ شهر پردیس در شمال شرق استان تهران به فیبرنوری متصل شد.
با اتصال مدارس شهری سراسر کشور به فیبرنوری که در راستای عدالت آموزشی در دستور کار وزارت ارتباطات قرار دارد، زیرساخت لازم برای ایجاد مدارس هوشمند و ایجاد تحول در حوزه آموزش کشور فراهم خواهد شد.

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 اردیبهشت 1403 صعود رمزارزهای پیشروی جهان
به دلیل عدم پیروی از مقررات؛ ترکیه گوگل را جریمه کرد
وبگردی