کد خبر: ۳۷۵۹۳
|
۰۱ مهر ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

پهپادهایی که ایمنی فرودگاه‌ها را تضمین می‌کنند

شرکت «اطلس ائرواسپیس» یک سیستم جدید را برای تضمین ایمنی فرودگاه‌ها ارائه داده است که با به پرواز در آوردن پهپادها، مشکلات احتمالی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش «نبض فناوری»، نیو اطلس اعلام کرد، پهپادهای در حال پرواز در اطراف فرودگاه‌ها معمولا به عنوان یک خطر در نظر گرفته می‌شوند. با وجود این، سیستم «اطلس‌نت»(AtlasNEST) از پهپادها برای پرواز کردن بر فراز مناطق فرود که ممکن است مشکلاتی در آنها رخ دهد، استفاده می‌کند تا دید یک پرنده را به کارکنان برج کنترل بدهد.

اطلس‌نت که توسط شرکت «اطلس ائرواسپیس»(Atlas Aerospace) توسعه یافته، یک ایستگاه در فضای باز را شامل می‌شود که یکی از پهپادهای تریکوپتر «اطلس‌پرو»(AtlasPRO) این شرکت را در خود جای داده است. بسته به بزرگی یا شلوغ بودن فرودگاه می‌توان چندین ایستگاه را در اطراف آن راه‌اندازی کرد. تنها مقوله ضروری برای هر ایستگاه، یک پریز برق است.

پهپادهایی که ایمنی فرودگاه‌ها را تضمین می‌کنند

اگر شخصی در برج مراقبت بخواهد یک وسیله نقلیه مشکوک را بررسی کند یا فرود یک هواپیمای مشکل‌ساز را زیر نظر بگیرد یا به چیزی که از برج دور است به خوبی نگاه کند، اطلس‌نت را از راه دور راه‌اندازی می‌کند.

سیستم با پرتاب پهپاد خود پاسخ می‌دهد. پهپاد به صورت خودکار و با توجه به مختصات ارائه‌شده پرواز می‌کند تا یک نمای هوایی در لحظه را از دوربین حرارتی خود انتقال بدهد.

زمان اجرای اطلس‌پرو تا ۳۲ دقیقه و برد ارتباطی آن تا ۱۰ کیلومتر اعلام شده است و پس از اتمام کار، به طور خودکار به ایستگاه باز می‌گردد. سپس، یک باتری تازه شارژ شده به صورت رباتیک جایگزین می‌شود. بنابراین، در یک لحظه آماده خاموش شدن مجدد خواهد بود.

اطلس‌نت را از طریق برنامه‌های لیزینگ ارائه خواهد شد و قیمت آن از ۴۲۰۰ یورو(حدود ۴۴۷۹ دلار) در ماه آغاز می‌شود.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 اردیبهشت 1403 صعود رمزارزهای پیشروی جهان
به دلیل عدم پیروی از مقررات؛ ترکیه گوگل را جریمه کرد
وبگردی