کد خبر: ۳۷۵۹۵
|
۰۱ مهر ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰

کمیسیون فدرال تجارت آمریکا آماده شکایت علیه آمازون

کمیسیون فدرال تجارت قصد دارد پای آمازون را به یک چالش قانونی دیگر باز کند این سازمان مشغول آماده سازی شکایتی علیه غول خرده فروشی در هفته جاری است.

به گزارش «نبض فناوری»، انگجت اعلام کرد، کمیسیون فدرال تجارت آمریکا پیش نویس شکایت را به دادستان های کل ایالت ها فرستاده تا ایالت های بیشتری را در پرونده علیه آمازون با خود همراه کند.

جزئیات این چالش حقوقی هنوز مشخص نیست اما پیش بینی می شود کمیسیون فدرال تجارت آمریکا سرویس «آمازون پرایم» را هدف گرفته و مدعی است این شرکت فروشندگان طرف ثالث را وادار می کند تا از سرویس های لوجستیک و تبلیغات آن استفاده کنند.

کمیسیون فدرال تجارت همچنین معتقد است آمازون قوانینی دارد که اجازه نمی دهد محصولاتی که در پلتفرمش فروخته می شوند در سایر سرویس های خرید ارزان تر عرضه شوند. این امر احتمالا یکی از عوامل شکایت علیه شرکت به حساب می آید.

آژانس فدرال مذکور چندسال گذشته مشغول تحقیق درباره آمازون بوده است. اگر شکایت علیه آمازون در هفته جاری ثبت شود، این چهارمین اقدام علیه شرکت در سال جاری میلادی خواهد بود. در ماه می کمیسیون فدرال تجارت به دلیل نگرانی های مربوط به حریم خصوصی کودکان در الکسا شکایت و همچنین ادعا کرد بود این شرکت از کاربران شنود می کند.

آمازون در کل ۳۰.۸ میلیون دلار برای تسویه هر دو شکایت پرداخت کرد.

یک ماه بعد از آن کمیسیون فدرال تجارت آمریکا دوباره ادعا کرد این شرکت مردم را وادار به ثبت نام در سرویس«پرایم » می کند و در مرحله بعد لغو این اشتراک را سخت تر کرده است. این پرونده همچنان ادامه دارد.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 اردیبهشت 1403 صعود رمزارزهای پیشروی جهان
به دلیل عدم پیروی از مقررات؛ ترکیه گوگل را جریمه کرد
وبگردی