کد خبر: ۳۷۶۲۹
|
۰۴ مهر ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۰
تا سال ۲۰۳۰

۱۹ مدل نیسان برقی جدید در راه است

نیسان موتور روز دوشنبه (۲۵ سپتامبر) اعلام کرد که از هم اکنون تمام مدل‌های جدیدی که در اروپا عرضه می‌کند کاملاً الکتریکی خواهند بود و قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ فقط خودروهای الکتریکی را در این قاره بفروشد.

به گزارش «نبض فناوری»، ماکوتو اوچیدا، مدیرعامل نیسان در بیانیه‌ای گفت: نیسان تا سال ۲۰۳۰ در اروپا به برقی کامل تغییر خواهد کرد و ما معتقدیم که این کار درستی برای کسب وکار، مشتریان و کره زمین است.

این خودروساز ژاپنی گفت که یکی از دو مدل جدید الکتریکی که قبلاً برای اروپا تایید کرده است در کارخانه ساندرلند در شمال انگلیس تولید خواهد شد.

نیسان در اوایل سال جاری، اهداف خود را برای مدل‌های الکتریکی افزایش داد و اعلام کرد که ۱۹ مدل جدید برقی الکتریکی تا سال ۲۰۳۰ را روانه بازار خواهد کرد. نیسان همچنین اعلام کرده بود که ۹۸ درصد از فروش آن در اروپا تا سال مالی ۲۰۲۶ خود منتهی به ۳۱ مارس ۲۰۲۷، برقی خواهد شد؛ یعنی خودروهای تمام الکتریکی یا هیبریدی که هم باتری و هم موتور احتراقی دارند.

هدف جدید عرضه کامل خودروهای برقی در اروپا تا سال ۲۰۳۰، نیسان را با شریک خود یعنی رنو که قصد دارد برند رنو را تا آن زمان کاملاً برقی کند، هماهنگ می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، فورد و استلانتیس همچنین قصد دارند تا سال ۲۰۳۰ در اروپا کاملاً برقی باشند. ولوو قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ فقط خودروهای برقی را در سراسر جهان بفروشد.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
هر آنچه باید در مورد رقیب جدید «چت جی‌پی‌تی» بدانید به عصر هوش مصنوعی «جمنای» خوش آمدید
با حضور دهقانی فیروزآبادی دو داروی ضد سرطان رونمایی شد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 16 آذر 1402 صعود بیت‌کوین رکورد زد
وبگردی