کد خبر: ۳۷۶۳۳
|
۰۴ مهر ۱۴۰۲ | ۲۰:۳۰

واتس‌اپ در کدام گوشی‌های اندروید و آیفون از کار می‌افتد؟

واتس‌اپ تا یک ماه دیگر در برخی از مدل‌های قدیمی گوشی‌های اندرویدی و آیفون، کار نخواهد کرد.

به گزارش «نبض فناوری» ، واتس‌اپ مرتبا در فهرست دستگاه‌های تحت پشتیبانی این پیام‌رسان، تغییراتی می‌دهد. این پیام‌رسان در دسامبر سال ۲۰۲۲، پشتیبانی از چند گوشی را پایان داد و از ماه میلادی آینده، تعداد دیگری از تلفن‌های اندرویدی دیگر قادر به استفاده از این پیام‌رسان محبوب متعلق به شرکت متا نخواهند بود.

واتس‌اپ اعلام کرد پس از ۲۴ اکتبر سال ۲۰۲۳، پشتیبانی از گوشی‌های دارای نسخه اندروید ۴.۱ یا پایین‌تر را متوقف خواهد کرد و پس از این تاریخ، تنها از گوشی‌های مجهز به نسخه اندروید ۵.۱ و بالاتر، پشتیبانی می‌کند.

این پلتفرم پیام‌رسان به پشتیبانی از آیفون‌های دارای نسخه iOS ۱۲ و بالاتر و KaiOS ۲.۵.۰ و بالاتر ادامه خواهد داد که شامل گوشی‌های JioPhone و JioPhone ۲ هم می‌شود. این وضعیت از دسامبر سال گذشته بدون تغییر باقی مانده است و خبر خوبی برای کسانی است که هنوز از دستگاه‌های مجهز به iOS ۱۲ و KaiOS ۲.۵.۰ استفاده می‌کنند. این احتمال وجود دارد که واتس‌اپ تا پایان سال جاری تغییراتی دهد اما در حال حاضر هنوز قطعی نیست.

از آنجا که تنها درصد کمی از کاربران تحت تاثیر این تغییر قرار می‌گیرند، بهترین کار برای این افراد که هنوز از گوشی‌هایی با اندروید ۴.۱ استفاده می‌کنند، این است که به دلایل امنیتی و حفظ حریم خصوصی، گوشی خود را ارتقاء دهند. کاربران برای چک نسخه اندرویدی که در گوشی اجرا می‌شود، می‌توانند به بخش تنظیمات، قسمت «درباره تلفن» مراجعه کنند.

بر اساس گزارش ایندیا تایمز، فهرست گوشی‌های اندرویدی که از واتس‌اپ پشتیبانی نمی‌کنند، مشخص نیست، اما احتمالا شامل گوشی‌های سونی، اچ‌تی‌سی، ال‌جی و غیره می‌شود. طبق گزارش منابع متعدد، ۱۸ مدل گوشی قدیمی در این فهرست قرار دارند. دفعه پیش، واتس‌اپ در حدود ۴۹ گوشی از کار افتاد.

پیش از پایان پشتیبانی، واتس‌اپ از قبل یک اعلان برای کاربران ارسال می‌کند تا به آنها اطلاع دهد که سیستم عامل دستگاه‌شان دیگر پشتیبانی نمی‌شود. این شرکت برای ارتقای دستگاه هم یادآوری برای کاربران ارسال خواهد کرد.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات: فراجا و سازمان انرژی اتمی همه خدمات خود را ارایه کردند
گزارش نبض فناوری از عملکرد ماهانه توسن، رشد درآمد 72 درصدی توسن در آبان ماه
یک فیزیک‌دان آمریکایی مطرح کرد برتری کوانتومی قرار است جهان را تغییر دهد!
در دیدار وزرای ارتباطات ایران و عراق انجام شد؛ تاکید بر همکاری های مستمر و دائمی دو کشور در حوزه پروژه های ارتباطی
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌ها جهان در ۶ آذر ۱۴۰۲ تایید صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین به تعویق می‌افتد؟
در جلسه بررسی سند نظام جامع دولت هوشمند مطرح شد؛ شهروندان در دولت هوشمند محوریت دارند
وبگردی