کد خبر: ۳۷۶۷۸
|
۰۷ مهر ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۰

اسپیس‌ایکس اولین قرارداد ارائه خدمات ارتباط ماهواره‌ای به نیروی فضایی آمریکا را امضا کرد

به گزارش بلومبرگ، اسپیس‌ایکس شرکت متعلق به ایلان ماسک، سرویس اینترنت ماهواره‌ای «استارشیلد» را در اختیار نیروی فضایی ایالات متحده قرار می‌دهد.

به گزارش «نبض فناوری»به گزارش بلومبرگ، اسپیس‌ایکس شرکت متعلق به ایلان ماسک، سرویس اینترنت ماهواره‌ای «استارشیلد» را در اختیار نیروی فضایی ایالات متحده قرار می‌دهد.

استارشیلد (Starshield) سرویس اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس است که برای بخش‌های دولتی توسعه پیدا کرده است و پیشتر تحلیلگران به این موضوع اشاره کرده بودند که استارشیلد می‌تواند درآمد استارلینک را به‌صورت چشمگیری افزایش دهد.

سخنگوی نیروی هوایی آمریکا از امضا قرارداد یکساله‌ای با اسپیس ایکس برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارشیلد متعلق به اسپیس ایکس خبر داد. این برنامه استفاده از ماهواره‌های ارتباطی را در مداری در ارتفاع ۱۶۰ تا ۱۶۰۰ کیلومتری زمین برای ارتباطات ارتش آمریکا فراهم می‌کند.

اولین قرارداد اسپیس ایکس با نیروی فضایی آمریکا

اسپیس ایکس اولین قرارداد ارائه سرویس اینترنت ماهواره‌ای را امضا کرده است. این قرارداد با حداکثر ۷۰ میلیون دلار شامل تعمیرات کامل استارشیلد از طریق استارلینک، ارائه پایانه‌های کاربر و تجهیزات پشتیبانی، مدیریت شبکه و سایر خدمات مرتبط می‌شود.

اسپیس ایکس به درخواست بلومبرگ برای اظهارنظر درباره قرارداد جدید پاسخی نداده است. ایلان ماسک روز چهارشنبه در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) به این موضوع اشاره کرده بود که استارلینک یک شبکه غیرنظامی است. اما امضا قرارداد جدید می‌تواند حضور ایلان ماسک و اسپیس ایکس را در بخش نظامی و دولتی، پررنگ کند. استارشیلد متعلق به دولت ایالات متحده خواهد بود و توسط نیروی فضایی وزارت دفاع این کشور کنترل خواهد شد.

SpaceX در وب‌سایت خود Starshield را دی‌ماه سال گذشته معرفی کرد، اما جزئیات بیشتری در مورد این شبکه ارائه نکرد. تنها نکته مشخص در آن مقطع زمانی این بود که استارشیلد برای «حمایت از تلاش‌های امنیت ملی» در‌نظر گرفته شده است و از فناوری استارلینک استفاده خواهد کرد.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 اردیبهشت 1403 صعود رمزارزهای پیشروی جهان
به دلیل عدم پیروی از مقررات؛ ترکیه گوگل را جریمه کرد
وبگردی