کد خبر: ۳۷۶۹۲
|
۰۸ مهر ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰
به دلیل عدم رعایت حریم خصوصی؛

رگولاتور داده نروژ از دست متا به ستوه آمد

رگولاتور داده نروژ جریمه ادامه دار وضع شده برای متا را به مرجع داده اروپا(EDA) ارجاع داده است.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، این اقدام احتمالا سبب می شود جریمه متا دائمی و در اتحادیه اروپا گسترده شود.

رگولاتور اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد درخواستی برای گسترش جریمه مذکور دریافت کرده است. این سازمان در ابتدا یک ارزیابی از پرونده انجام خواهد داد و پس از آن دو هفته فرصت خواهد داشت تا تصمیم الزام آور فوری خود را اتخاذ کند.

فیس بوک و اینستاگرام به دلیل نقض حریم خصوصی کاربران از طریق جمع آوری داده های آنها و استفاده برای تبلیغات هدفمند از ۱۴ آگوست به مدت۳ ماه روزانه یک میلیون کرون (۹۳هزار دلار) جریمه شده است.

این حداکثر مدتی است که رگولاتور داده نروژ( Datatilsynet) مجاز به اعمال چنین جریمه ای است. Datatilsynet اکنون تصمیم خود را به هیات حفاظت از داده های اروپا (EDPB) ارجاع می دهد. این هیات می تواند تصمیم رگولاتور نروژی را دائمی کند و آن را به اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا گسترش دهد. البته نروژ عضو اتحادیه اروپا نیست اما بخشی از بازار واحد اروپا است.

توبیان جودین رییس بخش بین المللی رگولاتور داده نروژ در این باره می گوید: متا به تصمیم ما در نروژ احترام نمی گذارد و همچنان قانون را در سراسر اتحادیه اروپا نقض می کند. به همین دلیل بیش از ۲۵۰ میلیون نفر تحت تاثیر اقدام متا قرار گرفته اند. لازم است EDPB به طور نهایی تصمیم بگیرد تا بتوان قانون را در سطح اروپا اجرا کرد.

متا اعلام کرد از تصمیم مذکور شگفت زده و هم اکنون متعهد شده مبنای قانونی رضایت برای تبلیغات در اتحادیه اروپا - منطقه اقتصادی اروپا را رعایت کند.

به گفته رگولاتور نروژی مشخص نیست متا چه زمان و چگونه رضایت کاربران را جلب می کند و همین امر به معنای نقض حقوق کاربران است.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 اردیبهشت 1403 صعود رمزارزهای پیشروی جهان
به دلیل عدم پیروی از مقررات؛ ترکیه گوگل را جریمه کرد
وبگردی