کد خبر: ۳۷۷۱۶
|
۰۹ مهر ۱۴۰۲ | ۱۵:۳۰

نسل سوم اپل پنسل احتمالاً سری‌های مغناطیسی قابل تعویض خواهد داشت

اپل ظاهراً می‌خواهد با سری‌های مختلف، عملکرد نسل سوم اپل پنسل را تغییر دهد. این سری‌ها با مکانیزم مغناطیسی قابل جداسازی خواهند بود.

به گزارش «نبض فناوری»، اپل روی نسل سوم اپل پنسل کار می‌کند و طبق شایعه‌ای جدید، این محصول از سری‌های مغناطیسی قابل تعویض پشتیبانی می‌کند. هرکدام از این سری‌ها می‌توانند برای کارهای مختلفی استفاده شوند.

نسل اول و دوم اپل پنسل از یک سری استفاده می‌کنند که پس از خراب‌شدن می‌توان آن را تغییر داد. البته چندین سری قابل تعویض هم برای این قلم‌ها توسعه پیدا کرده‌اند که می‌توان از طریق آن‌ها عملکرد اپل پنسل را بهبود داد؛ اما این سری‌ها توسط شرکت‌های شخص ثالث ایجاد شده‌اند.

نسل سوم اپل پنسل با سری‌های قابل تعویض

نسل سوم اپل پنسل احتمالاً سری‌های مغناطیسی قابل تعویض خواهد داشت

یکی از منابع دنیای فناوری به نام «ماجین بو» با انتشار یک پست در شبکه اجتماعی ایکس مدعی شده است که اپل پنسل 3 از سری‌های قابل تعویض مغناطیسی بهره می‌برد که از طریق آن می‌توان نحوه عملکرد اپل پنسل را تغییر داد.

این منبع ادعا کرده است که این تغییر برای بهبود عملکرد قلم اپل در کارهایی مانند کشیدن نقاشی و طرح‌های فنی صورت می‌گیرد. درحالی‌که ماجین بو به تفاوت ضخامت سری‌ها اشاره کرده است، اما این احتمال هم وجود دارد که اپل برای سری‌های قلم خود از جنس‌های مختلفی استفاده کند. با استفاده از فرایند مغناطیسی، سری قلم در مقایسه با فرایند کنونی راحت‌تر تعویض می‌شود.

شایعه اخیر با پتنت‌های گذشته در یک راستا قرار می‌گیرد. در این پتنت‌ها به تغییر عملکرد قلم متناسب با سری آن اشاره شده بود. این می‌تواند به‌معنای استفاده از سنسورهای مختلف در سری قلم برای عملکردهای مختلف مانند اندازه‌گیری میزان رنگ باشد.

درحالی‌که شایعات نسبتاً کمی درباره نسل سوم اپل پنسل منتشر شده است، چند سالی می‌شود که اپل قلم خود را به‌روزرسانی نکرده است. نسل اول اپل پنسل در نوامبر 2015 و نسل دوم آن در نوامبر 2018 معرفی شد. بنابراین باید منتظر معرفی اپل پنسل ۳ در آینده نه‌چندان دور باشیم.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
دهقانی در نشست پاسخگویی برخط مرکز ارتباطات مردمی تاکید کرد؛ تحقق گفتمان علمی و فناوری رییس‌جمهور شهید در دستور کار معاونت علمی
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در اول خرداد 1403 بیت‌کوین صعود کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 31 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین افزایش قیمت غیرمنتظره را تجربه کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
وبگردی