کد خبر: ۳۷۷۲۰
|
۰۹ مهر ۱۴۰۲ | ۱۹:۳۰

مایکروسافت: دیگر امکان ارتقای رایگان ویندوز 7 به ویندوز 10 یا 11 وجود ندارد

کاربران ویندوز 7 و 8 دیگر نمی‌توانند از روش‌های رسمی سیستم‌عامل خود را به ویندوز 10 یا 11 ارتقا دهند.

به گزارش «نبض فناوری»، مایکروسافت می‌گوید مسیر ارتقای رایگان ویندوز 7 و نسخه‌های مختلف ویندوز 8 به ویندوز 10 و 11 را بسته است. بنابراین دیگر کاربران نسخه‌های قدیمی ویندوز نمی‌توانند بدون پرداخت هزینه به نسخه‌های جدیدتر سیستم‌عامل مایکروسافت دسترسی پیدا کنند.

مایکروسافت با انتشار یک بیانیه رسمی در جامعه Microsoft Device Partner Center چنین موضوعی را اعلام کرده است.

پایان امکان ارتقای رایگان ویندوز 7 به ویندوز 10 یا 11

یکی از اقداماتی که مایکروسافت در سال 2015 برای افزایش تعداد کاربران جدیدترین سیستم‌عامل خود در آن زمان یعنی ویندوز 10 انجام داد، امکان ارتقای رایگان نسخه‌های قدیمی ویندوز به ویندوز ۱۰ بود. ردموندی‌ها درحقیقت می‌خواستند کاربران ویندوز 7 را به ارتقای سیستم‌عامل خود ترغیب کنند.

مایکروسافت: دیگر امکان ارتقای رایگان ویندوز 7 به ویندوز 10 یا 11 وجود ندارد

مایکروسافت در 29 ژوئیه 2016 به این پیشنهاد پایان داد، اما افراد متوجه شدند که سرویس‌های فعالسازی مایکروسافت همچنان امکان ارتقای رایگان را برای کاربران فراهم می‌کنند.

حتی کاربران می‌توانستند فایل‌های ISO ویندوز 10 و 11 را دانلود و روی سیستم‌های خود با سیستم‌عامل‌های ویندوز 7، 8 و 8.1 نصب کنند. اما در تاریخ 20 سپتامبر 2023 (29 شهریورماه) این ویژگی از کار افتاد.

مایکروسافت در بیانیه‌اش گفته است که پیشنهاد ارتقای رایگان به ویندوز 10 در تاریخ 29 ژوئیه 2016 متوقف شد، اما حالا مسیر ارتقای رایگان ویندوز 7 به ویندوز 10 و 11 را از بین برده است. بااین‌حال هنوز کاربران ویندوز 10 می‌توانند ویندوز 11 را به‌طور رایگان دریافت کنند.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی