کد خبر: ۳۷۷۲۹
|
۱۰ مهر ۱۴۰۲ | ۱۵:۳۰

بلومبرگ: اپل درحال کار روی موتور جستجوی جدیدی برای اپ استور و دیگر محصولاتش است

آیا اپل می‌خواهد وارد بازار موتورهای جستجو شود؟

به گزارش «نبض فناوری»، گزارش جدید بلومبرگ می‌گوید اپل می‌خواهد به‌زودی موتور جستجوی داخلی خود را به اپ استور و دیگر اپلیکیشن‌هایش بیاورد. این شرکت پیش‌تر ارتقاهایی را در قابلیت جستجوی Spotlight در iOS 14 انجام داده بود و حالا ظاهراً برنامه‌ای برای ارتقای قابلیت جستجو در دیگر اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های خود دارد.

به گزارش «مارک گرمن» از بلومبرگ، «جان جیانندرا»، مدیر سابق گوگل که اکنون در اپل کار می‌کند، مشغول کار روی موتور جستجویی است که در داخل این شرکت «پگاسوس» نام گرفته و قرار است به‌شکلی عمیق‌تر در iOS و مک‌اواس مورد استفاده قرار گیرد. به‌علاوه، این احتمال وجود دارد که از ابزارهای هوش مصنوعی مولد برای بهبود قابلیت‌های این موتور جستجو استفاده شود.

اپل روی توسعه یک موتور جستجو کار می‌کند

گرمن می‌گوید اگرچه اسپات‌لایت و موتور جستجوی اپلیکیشن‌های اپل به‌اندازه گوگل قدرتمند نیستند، اما در اپ استور تجارت بزرگی در‌زمینه تبلیغات وجود دارد که به این شرکت اطمینان می‌دهد تا راحت‌تر موتور جستجوی خود را راه‌اندازی کند. به‌علاوه، این شرایط آن‌ها را مجاب خواهد کرد تا زودتر اقدام به عرضه این موتور جستجو کنند.

بااین‌حال، هنوز چیزی از سوی اپل تأیید نشده است و مشخص نیست که این شرکت واقعاً قصد اجرای چنین برنامه‌ای را داشته باشد. پیش‌تر «ادی کیو»، از مدیران ارشد این غول آمریکایی، گفته بود که اپل نیازی به ساخت موتور جستجوی اختصاصی ندارد. چند روز پیش نیز در گزارشی گفته شده بود که این شرکت در سال 2020 پیشنهاد خریدن موتور جستجوی بینگ مایکروسافت را رد کرده است.

این گزارش در شرایطی مطرح می‌شود که دادگاه بزرگ وزارت دادگستری آمریکا علیه سیاسیت‌های انحصارطلبانه گوگل درحال برگزاری است. ادی کیو در این دادگاه در دفاع از انتخاب این موتور جستجو به‌عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض آیفون، گفته بود که گزینه بهتری وجود ندارد و کوپرتینویی‌ها همواره می‌خواهند بهترین محصولات را در اختیار مشتریان خود قرار دهند. گفتنی است که گوگل برای ارائه موتور جستجوی خود به‌صورت پیش‌فرض در آیفون، مبلغ هنگفتی را به اپل می‌پردازد.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
وبگردی