کد خبر: ۳۷۷۴۱
|
۱۱ مهر ۱۴۰۲ | ۰۹:۱۰

خودروی برقی مورد علاقه چینی‌ها کدام است؟

انقلاب خودروهای برقی در چند سال اخیر در جریان بوده است و خودروهای الکتریکی جدید به نقاط عطفی رسیده‌اند اما کشورهای سراسر جهان مانند خودروهای سنتی، مدل‌های مورد علاقه متفاوتی دارند. بنابراین ساکنان هر کشور به وسیله نقلیه الکتریکی متفاوتی علاقه دارند.

به گزارش «نبض فناوری»، این بررسی بر اساس جستجوهای آنلاین برای ۳۱۷ خودروی برقی در بیش از ۲۰۰ کشور جمع آوری شده است. اولین خودروی تمام الکتریکی لکسوس RZ، بیش از یک پنجم کل مجموعه داده و بیشترین جستجو را در ۴۷ کشور جهان داشت.

تسلا مدل ۳ به عنوان موتور جستجوی برتر در ۳۵ کشور در رتبه دوم قرار گرفت و کیا EV۶ در رتبه سوم قرار گرفت.

خودروهای الکتریکی برند ویتنامی وین‌فست نیز برترین خودروهای الکتریکی مورد علاقه ۱۲ کشور در سراسر جهان بود. در چین نتایج به نفع تسلا مدل ۳ بود اما تسلا در سال ۲۰۲۲ توسط خودروساز چینی بی‌وای‌دی فروش بیشتری داشت.

تسلا مدل ۳ در ایالات‌متحده، بیشترین جستجو را برای خودروی الکتریکی در سال ۲۰۲۲ داشته است.

بر اساس گزارش ویژوال کپیتالیست، محبوبیت تسلا در کشورهایی مانند ایالات‌متحده، آلمان و فرانسه به آن کمک می‌کند تا با وجود اینکه لکسوس در مکان‌های بیشتری مقام اول را به دست آورد، بیشترین جستجو برای خودروی الکتریکی را از نظر حجم داشته باشد. محبوبیت زیاد مدل ۳ آن را در رتبه اول قرار داد. مدل Y و مدل S این شرکت نیز در بین پنج خودروی برتر قرار داشتند.

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
وبگردی