کد خبر: ۳۷۷۹۷
|
۱۵ مهر ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۰
در ادامه تحقیقات آنتی تراست؛

آلمان گوگل را وادار به تغییر شیوه فراوری داده‌های کاربران کرد

گوگل برای پایان دادن به تحقیقات آنتی تراست آلمان توافق کرده است عملکردهای مرتبط به داده‌های کاربران را تغییر دهد. این تحقیقات با هدف کاهش قدرت «داده محور» گوگل انجام می شود.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، ناظر آنتی تراست آلمان در ماه ژانویه اعلام کرد یک برگه اتهامی به نام بیانیه اعتراضات به گوگل درباره شرایط فراوری داده های این شرکت صادر کرده است. به گفته این سازمان به کاربران حق انتخاب کافی برای اینکه آیا و تا چه حد با پردازش گسترده داده های خود موافق هستند داده نشده است.

شرکت های بزرگ فناوری به فروش تبلیغات مبتنی بر انبوه داده هایی متکی هستند که از کاربران جمع آوری می کنند. این مدل جذاب کسب و کاری اکنون در سراسر جهان تحت بررسی رگولاتورها قرار دارد.

رگولاتور آنتی تراست آلمان اعلام کرد تعهد گوگل گزینه های بیشتری در اختیار کاربران قرار می دهد تا آنها دریابند داده هایشان در پلتفرم چگونه مورد استفاده قرار می گیرد.

آندرئاس موند رئیس دفتر کارتل آلمان (رگولاتور آنتی تراست کشور) در بیانیه ای اعلام کرد: در آینده کاربران سرویس های گوگل گزینه های بهتری در اختیار خواهند داشت تا بدانند برای داده هایشان چه اتفاقی می افتد، گوگل چگونه از آنها استفاده می کند و اینکه آیا اطلاعات شان در سراسر سرویس ها به کار می رود یا خیر.

او در این باره گفت: این امر نه تنها از حق کاربر برای تعیین شیوه استفاده از داده ها حفاظت می کند، بلکه قدرت داده محور گوگل را نیز کاهش می دهد.

تعهدات گوگل شامل بیش از ۲۵ سرویس دیگر از جمله جی میل، گوگل نیوز، دستیار هوشمند و گوگل تی وی می شود. البته تعهدات مذکور برای سرویس های خرید، گوگل پلی، گوگل مپس، گوگل سرچ، یوتیوب، گوگل اندروید، گوگل کروم و سرویس تبلیغات آنلاین این شرکت اجرا نمی شود.

تمام این سرویس ها تحت پوشش قانون جدید بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا هستند و بنابراین باید الزامات مشابهی را رعایت کنند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
وبگردی