کد خبر: ۳۷۸۰۱
|
۱۵ مهر ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

برترین شرکت‌‌های توسعه‌دهنده هوش مصنوعی در جهان

شرکت های متعددی در زمینه توسعه هوش مصنوعی در سراسر جهان در حال کار روی این فناوری هستند، در این میان برخی از شرکت ها توانسته‌اند با عرضه هوش های مصنوعی کارآمد از مابقی شرکت ها پیشی بگیرند.

به گزارش «نبض فناوری»، شرکت های متعددی در زمینه توسعه هوش مصنوعی در سراسر جهان در حال کار روی این فناوری هستند، در این میان برخی از شرکت ها توانسته‌اند با عرضه هوش های مصنوعی کارآمد از مابقی شرکت ها پیشی بگیرند. در ادامه برخی از این شرکت ها معرفی شده‌ است.

OpenAI

شرکت OpenAI که در سال 2015 تأسیس شد، به دلیل تحقیق و توسعه هوش مصنوعی ChatGPT در چند سال اخیر توانست به محبوبیت بالایی برسد. این شرکت با مدل‌های زبانی GPT-3 و GPT-4 که ​​معیارهای جدیدی را در پردازش زبان طبیعی ایجاد کرده‌اند، مشهور شد. ماموریت OpenAI این است که مطمئن شود هوش عمومی مصنوعی (AGI) به نفع تمام بشریت است. OpenAI با بودجه قابل توجهی، از جمله سرمایه‌گذاری‌های ایلان ماسک و سام آلتمن، در حال توسعه هوش مصنوعی خود است.

UiPath

شرکت UiPath یک رهبر جهانی در زمینه توسعه رباتیک است. پلتفرم آن به کسب‌وکارها امکان می‌دهد تا کارهای تکراری را با استفاده از ربات‌های مجهز به هوش مصنوعی انجام دهند. تمرکز این شرکت بر اتوماسیون و کارایی آن را به یک بازیگر کلیدی در در آینده هوش مصنوعی رباتیک تبدیل کرده است.

SenseTime

شرکت SenseTime مستقر در چین، یک مرکز فناوری تشخیص چهره مبتنی بر هوش مصنوعی است. این شرکت در بخش های مختلف از جمله نظارت، مراقبت های بهداشتی و خودروهای خودران کاربرد دارد. از هوش مصنوعی این شرکت در بسیاری از کشورهای جهان استفاده می شود.

C3.ai

شرکت C3.ai در برنامه های کاربردی هوش مصنوعی سازمانی تخصص دارد و راه حل هایی برای صنایعی مانند انرژی، تولید و مراقبت های بهداشتی ارائه می دهد. پلتفرم این شرکت به سازمان ها اجازه می دهد تا از قدرت هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل داده های اداری استفاده کنند.

شرکت پزشکی زبرا

شرکت پزشکی زبرا بر پیشرفت مراقبت های بهداشتی از طریق تصویربرداری پزشکی مبتنی بر هوش مصنوعی فعالیت دارد. الگوریتم های این شرکت می توانند طیف گسترده ای از بیماری ها را از طریق اشعه ایکس، سی تی اسکن و ام آر آی تشخیص دهند.

نورو

Nuro بزرگ ترین توسعه دهنده فناوری تحویل خودکار است. وسایل نقلیه خودران آنها برای تحویل بسته‌ها طراحی شده اند و هدف آن تغییر صنعت لجستیک است. با حمایت سرمایه گذاران بزرگی مانند سافت بانک، تولیدات این شرکت در زمینه وسایل نقلیه خودران مجهز به هوش مصنوعی پیشرفت چشمگیری داشته است.

وایمو

این شرکت یکی از زیر مجموعه های شرکت مادر گوگل یعنی آلفابت بوده و فعالیت اصلی آن در زمینه خودروهای خودران است. بخشی از تمرکز این شرکت بر توسعه هوش مصنوعی برای کنترل خودروهای خودران برد بلند و بین شهری است.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 اردیبهشت 1403 صعود رمزارزهای پیشروی جهان
به دلیل عدم پیروی از مقررات؛ ترکیه گوگل را جریمه کرد
وبگردی