کد خبر: ۳۷۸۴۲
|
۱۷ مهر ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

مدت به‌روزرسانی‌ گوشی‌های سامسونگ افزایش پیدا می‌کند

پس از وعده گوگل برای فراهم کردن هفت سال پشتیبانی نرم افزاری برای گوشی پیکسل ۸، اکنون سامسونگ قصد دارد مدت زمان به‌روزرسانی‌های گوشی‌های اندرویدی خود را افزایش دهد.

به گزارش «نبض فناوری»، سازندگان گوشی در سال‌های اخیر به بهبود پشتیبانی نرم افزاری برای گوشی‌های اندرویدی متمرکز بوده‌اند و سامسونگ که در میان بزرگترین سازندگان تلفن‌های هوشمند اندرویدی قرار دارد، از این موضوع مستثنی نبوده است.

با این حال، فعلا گوگل در به‌روزرسانی‌های رسمی نرم‌افزاری، به عنوان پرچمدار ظاهر شده است و با وعده‌اش برای فراهم کردن حداکثر هفت سال به‌روزرسانی‌ سیستم‌ عامل اندروید و وصله‌های امنیتی برای گوشی پیکسل ۸، همه را شگفت‌زده کرده است. ظاهرا این اتفاق، باعث شده است سامسونگ به افزایش مدت زمان فراهم کردن پشتیبانی برای گوشی‌های خود، علاقه نشان دهد.

هدف سامسونگ، افزایش مدت زمان پشتیبانی رسمی از گوشی‌های خود است تا با رقابت قدرتمند گوگل، برابری کند. شیائومی و سایر سازندگان گوشی هم این هدف را در اولویت قرار داده‌اند.

در حال حاضر، سامسونگ و شیائومی تا پنج سال به‌روزرسانی امنیتی و تا چهار سال به‌روزرسانی سیستم عامل اندروید را ارائه می‌کنند. این شرکت‌ها با به‌روزرسانی رابط‌های کاربری One UI و MIUI، این کار را انجام می‌دهند. اما پس از آن که گوگل اعلام کرد که پیکسل ۸ به مدت هفت سال به‌روزرسانی‌ دریافت می‌کند، بازی تغییر کرد. این خبر، شوک در بازار ایجاد کرد و تولیدکنندگان بزرگ را به چالش کشید تا در این جنبه مهم، از همدیگر پیشی بگیرند.

تا چند سال دیگر، سازندگان گوشی‌های اندرویدی، نه تنها به میانگین تعداد به‌روزرسانی‌های اپل برای آیفون رسیده اند، بلکه حتی در برخی موارد از آن هم سبقت گرفته اند. سامسونگ مجددا بر تعهد خود برای به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار رسمی برای دستگاه‌های تلفن همراه خود تاکید کرد.

این اطلاعات توسط شین چول بایک، مهندس ارشد و مدیر برنامه فنی تیم امنیتی واحد موبایل ای اکسپرینس سامسونگ داده شده است. وی در حاشیه کنفرانس طراحان سامسونگ ۲۰۲۳ در سانفرانسیسکو، جزئیات مذکور را ارائه کرد.

سامسونگ سرگرم بررسی افزایش مدت زمان برنامه به‌روزرسانی گوشی‌های اندرویدی خود بیشتر از پنج سال است. هنوز تعداد دقیق به‌روزرسانی‌های اندرویدی این شرکت تایید نشده، اما نیت این شرکت واضح است.

بر اساس گزارش گیزچاینا، گوگل با هفت سال به‌روزرسانی، پیشتاز است و پس از آن، اپل با شش سال قرار می‌گیرد. فیرفون با پنج سال به‌روزرسانی، جایگاه سوم را در اختیار دارد و سامسونگ، وان پلاس، هواوی و شیائومی، چهار سال به‌روزرسانی را تضمین کرده اند.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
گزارش هزار روز خدمت وزارت ارتباطات؛ کاهش ۴۰ درصدی پینگ ۱۰۰ بازی پر مخاطب
وبگردی