کد خبر: ۳۷۹۱۰
|
۲۲ مهر ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

متا هم محتواهای مربوط به حماس را حذف می‌کند

متا اعلام کرده اقداماتی را برای حذف اطلاعات مرتبط با حماس در پلتفرم‌های خود انجام می‌دهد.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، متا اعلام کرد اقداماتی از جمله حذف محتوای حمایت از حماس در پلتفرم‌های خود را انجام می دهد. این اقدام متا پس از فشار اتحادیه اروپا روی شبکه‌های اجتماعی با ادعای عدم انجام اقدام کافی جهت مقابله با اطلاعات نادرست انجام می‌شود.

متا 3 روز پس از عملیات جنبش مقاومت حماس در سرزمین های اشغالی، گفت که بیش از 795هزار محتوای عبری یا عربی را حذف یا به عنوان مزاحم علامت گذاری کرده است.

این شرکت همچنین گفته که محتوایی را که به وضوح گروگان های گرفته شده توسط حماس را شناسایی می کند، حذف خواهد کرد. محتوای حاوی تصاویر تار از قربانیان همچنان مجاز است.

کمیسیون اروپا پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی را برای حذف محتوای غیرقانونی و مضر جهت پیروی از قانون خدمات دیجیتال (DSA) تحت فشار قرار داده است، که نقض آن می‌تواند منجر به جریمه‌های سنگین شود.

پس از هشدار اتحادیه اروپا به ایلان ماسک شبکه رسانه اجتماعی ایکس نیز اعلام کرده بود حساب هایی که مرتبط با حماس هستند را حذف کرده است.

پیش از این آژانس فدرال ضد تبعیض آلمان اعلام کرد که حساب کاربری خود را در پلتفرم رسانه اجتماعی Xایکس(توییتر سابق) می بندد. این آژانس اعلام کرد به دلیل افزایش نژادپرستی اینکار را کرده و از سایر نهادها نیز می خواهد که از این روش پیروی کنند.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
گزارش هزار روز خدمت وزارت ارتباطات؛ کاهش ۴۰ درصدی پینگ ۱۰۰ بازی پر مخاطب
وبگردی