کد خبر: ۳۷۹۴۷
|
۲۴ مهر ۱۴۰۲ | ۱۷:۴۰

به‌روزرسانی آیفون‌های آکبند با دستگاه بی‌سیم اپل

اپل، دستگاهی شبیه پَد طراحی کرده است تا جدیدترین به‌روزرسانی‌های نرم افزار iOS در آیفون‌ها را بدون این که از جعبه خارج شده باشد، نصب کند.

به گزارش نبض فناوری، اپل پس از عرضه مدل‌های سری آیفون ۱۵، با گزارش‌هایی از داغی بیش از حد این گوشی‌ها روبرو و مجبور شده است برای حل این مشکل، به‌روزرسانی iOS ۱۷.۰.۳ را منتشر کرد. اپل رسما به مشکل داغی بیش از حد اذعان کرده، اما این وضعیت ممکن است باعث شود راهکاری برای جلوگیری از مشکلات مشابه در آینده، عرضه کند.

اپل برای نصب جدیدترین به‌روزرسانی‌های iOS در آیفون‌های جدیدی که هنوز از جعبه خارج نشده‌اند، یک دستگاه مانند پَد طراحی کرده است. این امر باعث می‌شود کاربران بعد از خرید آیفون، مرحله اضافی نصب جدیدترین به‌روزرسانی نرم افزاری را طی نکنند. این دستگاه در شرایطی مفید است که کاربران پس از گذشت چند ماه یا بیشتر از آغاز فروش رسمی دستگاهی که با نسخه قدیمی iOS عرضه شده است، آن مدل را خریداری کرده‌اند.

طبق جزئیاتی که توسط مارک گورمان، خبرنگار بلومبرگ ارائه شده است، این دستگاه برای فروش به مصرف کنندگان نیست و اپل آن را در فروشگاه‌های خود و برای متخصصان نگه خواهد داشت تا جدیدترین گوشی‌های آیفون را قبل از این که دست مصرف کننده بدهند، به‌روزرسانی کنند.

مشکل داغی بیش از حد و باگ‌های نرم افزاری، در گوشی‌های جدیدی که به بازار عرضه می‌شوند، متداول هستند و سازندگان گوشی، با انتشار به‌روزرسانی نرم افزاری، مشکلات مذکور را حل می‌کنند. اما دستگاه به‌روزرسانی کننده آتی اپل، مشکلات احتمالی را پیش از آن که گوشی‌های جدید از جعبه خارج شوند، حل می‌کند.

بر اساس گزارش وب سایت. xda-developers، طرز کار این دستگاه ساده است. اپل جعبه آیفون را روی آن قرار می‌دهد و این دستگاه پد مانند، آیفون را به صورت بی‌سیم روشن کرده و آن را به جدیدترین نسخه نرم افزار iOS ارتقا می‌دهد و سپس گوشی را خاموش می‌کند. اپل قصد دارد این دستگاه را پیش از پایان امسال، به فروشگاه‌های خود عرضه کند.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
دهقانی در نشست پاسخگویی برخط مرکز ارتباطات مردمی تاکید کرد؛ تحقق گفتمان علمی و فناوری رییس‌جمهور شهید در دستور کار معاونت علمی
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در اول خرداد 1403 بیت‌کوین صعود کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 31 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین افزایش قیمت غیرمنتظره را تجربه کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
وبگردی