کد خبر: ۳۷۹۷۰
|
۲۶ مهر ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۸

میکروخازن‌های صنعتی تولید ایران به بازارهای منطقه صادر می‌شود

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان از صادرات میکروخازن های صنعتی به ترکیه، آذربایجان و کردستان عراق خبر داد و گفت: در صورت حمایت معاونت علمی و وزارتخانه های مربوطه در شناساندن محصولات این شرکت به صنایع داخلی، میزان تولید شرکت افزایش یافته و ضمن تامین نیاز کارخانه های بیشتر به خازن های مختلف، امکان صادرات و ارزآوری بیشتری خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری»  اکبر فتحی جلالی، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «اروم‌نیرو توان» که در پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی استقرار دارد‌، اظهار داشت: از سال ۱۳۷۷ کارمند اداره برق بودم و در همان سال‌ها متوجه ضعفی در خازن های مورد استفاده اداره برق و صنایع مختلف شدم. این خازن ها، عمر کمی داشتند و همین باعث می شد که دائما نیاز به تعویض خازن باشد. برای رفع این مشکل از سال 90 تولید میکروخازن های صنعتی را آغاز کردیم و در سال 95 آن را به تولید انبوه رساندیم.

وی با اشاره به ثبت اختراع خازنی با طول عمر سه برابر نمونه های قبلی در سال 1396 گفت: تغییرات در شکل ظاهری و افزایش طول عمر خازن‌ها از نکاتی است که باعث منحصر به فرد شدن تولیدات این شرکت شده است. این در حالی است که خازن های طراحی شده در این شرکت از نظر قیمت هم 10 تا 15 درصد ارزان تر از خازن های دیگر هستند. این مزیت‌ها باعث شده که از 128 کارخانه سیمان کشور با 32 کارخانه و از میان 480 کارخانه فولاد با 121 کارخانه در زمینه تامین خازن‌های مورد نیاز همکاری داشته باشیم. علاوه بر این برای تامین نیاز صنایع کوچک‌تر هم خازن‌هایی را برای تجهیزات الکترونیکی بیمارستانی، صنایع غذایی و لبنیات، کاغذ و کارتن، پلاستیک، کاشی و سرامیک ارائه کرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت اروم نیرو توان در پایان از صادرات محصولات این شرکت این دانش بنیان به ترکیه، آذربایجان و کردستان عراق خبر داد و گفت: در صورت حمایت معاونت علمی و وزارتخانه های مربوطه در شناساندن محصولات این شرکت به صنایع داخلی، میزان تولید شرکت افزایش یافته و ضمن تامین نیاز کارخانه های بیشتر به خازن های مختلف، امکان صادرات و ارزآوری بیشتری خواهیم داشت.

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 اردیبهشت 1403 صعود رمزارزهای پیشروی جهان
به دلیل عدم پیروی از مقررات؛ ترکیه گوگل را جریمه کرد
وبگردی