کد خبر: ۳۸۰۳۶
|
۳۰ مهر ۱۴۰۲ | ۱۵:۳۰

تبعیض جنسیتی بازهم کار دست گوگل داد

گوگل پس از شکست در پرونده شکایت تبعیض جنسیتی، محکوم به پرداخت 1 میلیون دلار به یکی از مدیران زن خود شد.

به گزارش «نبض فناوری»، ورج اعلام کرد، «اولکو رو» یک مدیر زن در گوگل کلود، اعلام کرد این شرکت دستمزد بالاتری به همتایان مرد کم‌تجربه می‌دهد.

اکنون هیئت منصفه دادگاه، گوگل را به دلیل تبعیض جنسی مجرم شناخته و جریمه ای 1.1 میلیون دلاری برای پرداخت به این زن تعیین کرده است. شکایت اولکو رو در مورد این بود که این شرکت حقوق بیشتری را به گروه‌های مرد کم‌تجربه می‌دهد و بعداً به تلافی شکایات او، چه داخلی و چه بعد در دادگاه، ترفیع او را رد کرده است.

رو قبل از شروع محاکمه گفت که دوران حضور او در گوگل در سایه آنچه او رفتار ناعادلانه خواند تحت الشعاع قرار گرفته است.

« کارا گرین» وکیل این زن گفت که حکم دادگاه نه تنها ادعاهای اولکو رو در مورد بدرفتاری توسط گوگل را تایید می کند، بلکه این پیام را به همراه دارد که تبعیض و تلافی جنسیتی تحمل نخواهد شد.

پیش از این روزنامه نیویورک تایمز در سال 2018 گزارشی منتشر و در آن تصریح کرده بود برخی کارمندان و مدیران عالی رتبه مرد گوگل زنان همکار خود را مورد تعرض جنسی قرار داده اند. در آن زمان حدود 20 هزار کارمند گوگل که در 50 اداره و مرکز وابسته به این شرکت در سراسر جهان مشغول به کار بودند همگی در برابر اماکن محل کار خود اجتماع کرده و نسبت به آزار جنسی ده‌ها کارمند زن به شدت اعتراض کردند.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
دهقانی در نشست پاسخگویی برخط مرکز ارتباطات مردمی تاکید کرد؛ تحقق گفتمان علمی و فناوری رییس‌جمهور شهید در دستور کار معاونت علمی
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در اول خرداد 1403 بیت‌کوین صعود کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 31 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین افزایش قیمت غیرمنتظره را تجربه کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
وبگردی