کد خبر: ۳۸۰۸۳
|
۰۳ آبان ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۵

اقدام میتسوبیشی برای افزایش تولید خودروهای برقی

میتسوبیشی اعلام کرد که این خودروساز ژاپنی تا ۲۰۰ میلیون یورو (۲۱۴ میلیون دلار) در واحد خودروهای الکتریکی جدید رنو سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

به گزارش نبض فناوری، ژان دومینیک سنار، مدیرعامل شرکت رنو، در حاشیه یک رویداد در پاریس گفت که از سرمایه گذاری میتسوبیشی استقبال می‌کند و مطمئن بوده که این شرکت در بخش امپر مشارکت خواهد کرد.

میتسوبیشی در بیانیه‌ای اعلام کرد که با سرمایه‌گذاری در واحد برقی رنو به نام امپر، به دنبال بهبود فناوری توسعه خودروهای الکتریکی و گسترش خط تولید خودروهای باتری‌دار خود است. در بیانیه آمده است: «امپر به عنوان اولین گام از این همکاری، یک خودروی برقی را در بازار اروپا عرضه خواهد کرد.»

تصمیم برای سرمایه‌گذاری در امپر پس از آن گرفته شد که شرکای میتسوبیشی، رنو و نیسان موتور، یک توافق را در ماه جولای نهایی کردند.

نیسان پیش از این متعهد شده است که تا ۶۰۰ میلیون یورو(۶۴۰.۹۸ میلیون دلار) در این واحد سرمایه‌گذاری کند و رنو به دنبال این است که تجارت امپر را به عنوان یک نهاد جداگانه در بازار سهام در سال آینده معرفی کند.

بر اساس گزارش رویترز، میتسوبیشی در چین، بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان، مانند دیگر خودروسازان ژاپنی، با رقابت شدید رقبای محلی برای داشتن سهم بازار خودروهای باتری‌دار ، مقابله کرده است.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۲۹ درصدی «توسن» در دوره یکماهه اسفند ۱۴۰۲
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 فروردین 1403 صعود اندک بیت‌کوین
وبگردی