کد خبر: ۳۸۰۸۳
|
۰۳ آبان ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۵

اقدام میتسوبیشی برای افزایش تولید خودروهای برقی

میتسوبیشی اعلام کرد که این خودروساز ژاپنی تا ۲۰۰ میلیون یورو (۲۱۴ میلیون دلار) در واحد خودروهای الکتریکی جدید رنو سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

به گزارش نبض فناوری، ژان دومینیک سنار، مدیرعامل شرکت رنو، در حاشیه یک رویداد در پاریس گفت که از سرمایه گذاری میتسوبیشی استقبال می‌کند و مطمئن بوده که این شرکت در بخش امپر مشارکت خواهد کرد.

میتسوبیشی در بیانیه‌ای اعلام کرد که با سرمایه‌گذاری در واحد برقی رنو به نام امپر، به دنبال بهبود فناوری توسعه خودروهای الکتریکی و گسترش خط تولید خودروهای باتری‌دار خود است. در بیانیه آمده است: «امپر به عنوان اولین گام از این همکاری، یک خودروی برقی را در بازار اروپا عرضه خواهد کرد.»

تصمیم برای سرمایه‌گذاری در امپر پس از آن گرفته شد که شرکای میتسوبیشی، رنو و نیسان موتور، یک توافق را در ماه جولای نهایی کردند.

نیسان پیش از این متعهد شده است که تا ۶۰۰ میلیون یورو(۶۴۰.۹۸ میلیون دلار) در این واحد سرمایه‌گذاری کند و رنو به دنبال این است که تجارت امپر را به عنوان یک نهاد جداگانه در بازار سهام در سال آینده معرفی کند.

بر اساس گزارش رویترز، میتسوبیشی در چین، بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان، مانند دیگر خودروسازان ژاپنی، با رقابت شدید رقبای محلی برای داشتن سهم بازار خودروهای باتری‌دار ، مقابله کرده است.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات: فراجا و سازمان انرژی اتمی همه خدمات خود را ارایه کردند
گزارش نبض فناوری از عملکرد ماهانه توسن، رشد درآمد 72 درصدی توسن در آبان ماه
یک فیزیک‌دان آمریکایی مطرح کرد برتری کوانتومی قرار است جهان را تغییر دهد!
در دیدار وزرای ارتباطات ایران و عراق انجام شد؛ تاکید بر همکاری های مستمر و دائمی دو کشور در حوزه پروژه های ارتباطی
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌ها جهان در ۶ آذر ۱۴۰۲ تایید صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین به تعویق می‌افتد؟
در جلسه بررسی سند نظام جامع دولت هوشمند مطرح شد؛ شهروندان در دولت هوشمند محوریت دارند
وبگردی