کد خبر: ۳۸۱۰
|
۱۵ شهريور ۱۳۹۹ | ۱۵:۰۰
اسکرین‌شات یکی از کاربردی‌ترین قابلیت‌هایی است که این روزها بسیار از آن استفاده می‌شود. امروزه برای ذخیره اطلاعات روشهای مختلفی وجود دارد که راحتترین، سریع ترین و ساده ترین روش، اسکرین‌شات است؛ عکس گرفتن از صفحه با کمک یک ابزار (Tool) . شاید برخی از کاربران نحوه اسکرین شات گرفتن از کامپیوتر را ندانند. در این مقاله سعی کردیم روش گرفتن اسکرین‌شات از صفحه نمایش کامپیوتر و لپتاپ را به شما آموزش دهیم.

طریقه گرفتن اسکرین‌شات در تمام نسخه‌های ویندوز


به گزارش نبض فناوری صفحه‌ای که می‌خواهید از آن عکس بگیرید را روی صفحه نمایش بیاورید و دکمه PrtScn (Print Screen) را فشار دهید، از همه چیزهایی که روی صفحه شما نمایش داده شده، عکس میگیرد. برای عکس گرفتن از یک پنجره فعال هم، کلیدهای Alt + Print Screen را با هم فشار دهید. اگر قصد دارید اسکرین‌شات از لپتاپ بگیرید، از کلیدهای Fn + Print Screen یا Windows key + Print Screen استفاده کنید.
توجه داشته باشید، برخی از لپتاپها ممکن است به دکمه Fn برای فعالکردن دکمه Print Screen نیاز داشته باشند. در این حالت شما باید به‌طور همزمان کلیدهای ویندوز، Fn و Print Screen را فشار دهید.

لازم به ذکر است، اسکرین‌شاتی که گرفتید در هارددیسک شما ذخیره نشده و با ری‌استارت یا خاموششدن کامپیوتر یا لپتاپ، ممکن است حذف شود، بنابراین یک برنامه ویرایشگر عکس مانند paint را باز و دکمه paste یا Ctrl+v را انتخاب کنید و برای ذخیره اسکرینشات روی دکمه save بزنید.
همچنین شما میتوانید با ابزار snipping اسکرین‌شات بگیرید، چراکه بهترین روش جایگزین، ابزار Snipping است. برای دسترسي به اين ابزار در منوي Start و بخش جستوجو عبارت Snip را وارد كنيد، سپس روی گزينه Snipping tool کلیک کنید تا پنجره کوچک این ابزار باز شود.
زمانی که روی فلش مشکی رنگ کنار گزینه new کلیک کنید، 4 گزینه پیش رو دارید:

1- Free-form Snip ، این امکان را به شما می‌دهد از یک محدوده بدون قاعده عکسبرداری کنید. به‌عبارتی، قسمتی از صفحه را با استفاده از ابزار مخصوص (قیچی) و بهصورت دستی برش دهید.

2- Rectangular Snip ، این گزینه به شما این امکان را میدهد تا از یک محدوده مستطیل شکل اسکرین شات بگیرید.

3- Windows Snip هم به شما اجازه عکس گرفتن از پنجرهای که باز است را میدهد. یعنی به شما امکان را می‌دهد که عکس یک پنجره‌ باز (مانند نرم‌افزار و...) را به اسنیپینگ منتقل کنید.
4- Full-screen Snip این گزینه هم کمک میکند از کل صفحه مانیتور عکس بگیرید.
شایان ذکر است، ابزار Snipping Tool برای دانشآموزان و دانشجویان هم کاربرد زیادی دارد. بهعنوان مثال، با این ابزار میتواند فایلهای ورد و اکسل را به عکس تبدیل کرد.
ارسال نظرات
با ارائه استراتژی های درمانی؛ اپلیکیشن جدید برای مدیریت فشار خون عرضه شد
اداره کنترل دارایی‌ های خارجی آمریکا اعلام کرد؛ دستور فوری آمریکا به صرافی‌ های ارز دیجیتال
نیازمندیها