کد خبر: ۳۸۱۰۶
|
۰۴ آبان ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۴

سنگ اندازی تراشه ساز کره جنوبی در ادغام رقبای ژاپنی و آمریکایی

شرکت اس کی هاینیکس مخالفت خود را با ادغام شرکت کیوشیا هولدینگ و وسترن دیجیتال اعلام و سرنوشت یک قرارداد مهم میان آمریکا و ژاپن که سالها تحت مذاکره بود را دچار ابهام کرد.

به گزارش نبض فناوری، شرکت اس کی هاینیکس که دومین سازنده بزرگ تراشه های حافظه در جهان و سهامدار غیرمستقیم سازنده تراشه ژاپنی کیوشیا است، می گوید که این معامله، ارزش سهام این شرکت را کمتر می کند.

کیم ووهیون، مدیر ارشد مالی، کیم ووهیون به تحلیلگران گفت اس کی هاینیکس با توجه به تاثیر کلی بر ارزش سرمایه گذاری این شرکت در کیوشیا، در حال حاضر با این معامله موافقت نمی کند. این شرکت نه برای یک سهامدار بلکه برای همه ذینفعان از جمله خود کیوشیا تصمیم خواهد گرفت. وی افزود: اس کی هاینیکس به دلیل توافقات محرمانه بودن، نمی تواند دلایل مشخص تری را فاش یا درباره روند معامله اظهار نظر کند.

هنوز مشخص نیست که اعتراضات این تراشه ساز کره جنوبی، چه تاثیری روی نتیجه این معامله خواهد داشت. اس کی هاینیکس یک رقیب در تجارت تراشه‌ های حافظه است و زمانی که کنسرسیومی تحت رهبری شرکت Bain Capital سهام عمده کیوشیا را از شرکت توشیبا خریداری کرد، به سهامدار غیرمستقیم کیوشیا تبدیل شد، اما سهم دقیقش از این شرکت ژاپنی مشخص نیست.

بر اساس گزارش بلومبرگ، منابع آگاه اظهار کردند که با وجود مقاومت اس کی هاینیکس، یک توافق ممکن است به زودی اعلام شود زیرا شرکت Bain Capital و کیوشیا، سرگرم کار روی یک راهکار هستند.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
گزارش هزار روز خدمت وزارت ارتباطات؛ کاهش ۴۰ درصدی پینگ ۱۰۰ بازی پر مخاطب
وبگردی