کد خبر: ۳۸۱۳۱
|
۰۶ آبان ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۱

یک گزارش آماری: کاربران آیفون دیرتر از اندرویدی‌ها موبایل خود را عوض می‌کنند

طبق گزارشی، 10 درصد کاربران آیفون در کمتر از یکسال به سراغ آیفون جدید می‌روند، درحالی‌که این عدد در دنیای اندروید 23 درصد است.

به گزارش «نبض فناوری»، بنابر گزارش آماری تهیه‌شده توسط CIRP در ماه سپتامبر 2023 (شهریورماه 1402)، کاربران گوشی‌های آیفون درمقایسه‌ با دارندگان موبایل‌های اندرویدی، مدت زمان بیشتری از یک مدل موبایل استفاده می‌کنند. درواقع کاربران گوشی‌های اپل دیر از اندرویدی‌ها موبایل خود را عوض می‌کنند.

رقابت میان سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS همواره وجود داشته و کاربران همیشه آن‌ها را با یکدیگر مقایسه می‌کنند. این رقابت باعث‌شده میزان فروش هر کدام از دستگاه‌های مربوط به دو پلتفرم و میزان وفاداری کاربران به موبایل‌های هر کدام از دو سیستم‌عامل مورد توجه قرار بگیرد. گزارش‌ها نشان می‌دهند فروش گوشی‌های اندرویدی در فصل دوم 2023 با میزان فروش گوشی‌های آیفون در همین بازه زمانی در ایالات‌متحده تقریباً برابر بوده است.

تعویض دیرتر آیفون‌ها نسبت به گوشی‌های اندرویدی

به گفته CIRP، نحوه استفاده از گوشی‌ها در ایالات‌متحده باعث شده است که فروش آیفون از موبایل‌های اندرویدی پیشی نگیرد. CIRP می‌گوید صاحبان آیفون، گوشی خود را بیشتر از کاربران اندرویدی نگه می‌دارند، بنابراین صاحبان آیفون دیرتر به سراغ آیفون جدیدی می‌روند.

یک گزارش آماری: کاربران آیفون دیرتر از اندرویدی‌ها موبایل خود را عوض می‌کنند

طبق گزارش CIRP، تنها 10 درصد از کاربران آیفون کمتر از یکسال پس از خرید گوشی، به سراغ مدل جدید آیفون می‌روند. این درحالی است که 23 درصد کاربران گوشی‌های اندرویدی در کمتر از یکسال گوشی جدیدی می‌خرند.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که 61 درصد کاربران iOS از گوشی آیفون خود بیش از دو سال استفاده می‌کنند. برای مقایسه این رقم در میان کاربران اندرویدی به 43 درصد می‌رسد.

یکی از دلایل تعویض زودتر گوشی‌های اندرویدی می‌تواند این باشد که به‌طور میانگین قیمت آن‌ها از آیفون‌ها کمتر است، بنابراین افراد تمایل بیشتری به تعویض گوشی خود پیدا می‌کنند. یکی دیگر از دلایل این رویکرد می‌تواند مربوط به این موضوع باشد که برخی شرکت‌های اندرویدی در یکسال، از دو پرچمدار مختلف رونمایی می‌کند، درحالی‌که شاهد چنین رویکردی در دنیای آیفون نیستیم.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
با عقد قرارداد پرتاب ماهواره توسط اسپیس‌ایکس آمازون روی غرور خود پا گذاشت!
معاون وزیر ارتباطات در تشریح برنامه هفتم توسعه مطرح کرد: ارتباطات و فناوری اطلاعات عامل توانمندساز در برنامه هفتم توسعه
همزمان با رویداد توسعه و تبادل فناوری در صنعت اسباب بازی سند راهبردی صنایع اسباب بازی، بازی و سرگرمی رونمایی شد
در آخرین گزارش درآمد وفروش "آسیاتک" در کدال اعلام شد؛ رشد فروش و درآمد آسیاتک در آبان ماه سالجاری
در هشتمین گفت‏‏‌وگوی رو‌در‌روی مدیران‌عامل چند شرکت‏‏‌ دانش‏‏‌بنیان با محمد‌صادق خیاطیان صورت گرفت‌؛ بررسی مشکلات 5 شرکت دانش‏‏‌بنیان توسط رئیس صندوق نوآوری
وبگردی