کد خبر: ۳۸۱۴۴
|
۰۷ آبان ۱۴۰۲ | ۰۹:۲۵

درآمد هواوی افزایش یافت

شرکت هواوی چین در ۹ ماهه سال ۲۰۲۳، با کمک کسب و کارهای ابری، قدرت دیجیتالی و واحد قطعات خودرویی خود، شاهد رشد ملایم درآمدش بود

به گزارش نبض فناوری، هواوی برای ۹ ماهه سال میلادی جاری، درآمد ۴۵۶.۶ میلیارد یوان (۶۲.۲ میلیارد دلار) را گزارش کرد که ۲.۴ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت. برخلاف رشد ملایم درآمد، سود هواوی در همین مدت، ۱۷۷.۸ درصد افزایش یافت و به ۷۳.۰۵ میلیارد یوان رسید.

سخنگوی هواوی اعلام کرد رشد سود هواوی، ناشی از پرداخت‌های مربوط به فروش برند تلفن هوشمند آنر در نوامبر سال ۲۰۲۰ و همچنین بهبود استراتژی فروش و مدیریت این شرکت است.

درآمد این شرکت در سه ماهه سوم، ۱.۵ درصد افزایش یافت و به ۱۴۵.۷ میلیارد یوان رسید.

کن هو، رئیس چرخشی هواوی در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: این رشد مطابق با پیش بینی‌ها بود.

شرکت‌های تحقیقاتی، هفته گذشته اعلام کردند فروش تلفن هوشمند هواوی در سه ماهه سوم، به کمک عرضه سری میت ۶۰ در اواخر اوت، افزایش یافت. طبق آمار شرکت تحقیقاتی کانترپوینت، فروش هواوی بر مبنای سالانه، ۳۷ درصد افزایش پیدا کرده است.

این به منزله بازگشت هواوی از افت شدیدی است که پس از اعمال کنترل‌های صادراتی آمریکا علیه این شرکت در سال ۲۰۱۹، تجربه کرد.

طبق گزارش کانترپوینت، هواوی ششمین برند بزرگ تلفن هوشمند در چین در سه ماهه گذشته بود و سهمش به ۱۲.۹ درصد در مقایسه با ۹.۱ درصد در مدت مشابه سال گذشته، افزایش یافت. آنر بزرگترین برند تلفن هوشمند در چین ماند که ۱۱.۸ میلیون دستگاه فروخت و سهم بازارش به ۱۸ درصد رسید.

با این حال، سخنگوی هواوی رشد درآمد سه ماهه سوم را به رشد کسب و کارهای قدرت دیجیتال، ابری و قطعات خودرو نسبت داد در حالی که سری میت ۶۰ در اواخر سه ماهه سوم عرضه شد.

بر اساس گزارش رویترز، ریچارد هو، مدیرعامل «اسمارت کار» هواوی اوایل اکتبر اعلام کرده بود برند Aito که مورد حمایت هواوی است، بیش از ۷۰ هزار سفارش برای مدل بهبود یافته M۳ دریافت کرده و روی زنجیره تامین خود برای تامین تقاضا، سرمایه‌گذاری می‌کند.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات: فراجا و سازمان انرژی اتمی همه خدمات خود را ارایه کردند
گزارش نبض فناوری از عملکرد ماهانه توسن، رشد درآمد 72 درصدی توسن در آبان ماه
یک فیزیک‌دان آمریکایی مطرح کرد برتری کوانتومی قرار است جهان را تغییر دهد!
در دیدار وزرای ارتباطات ایران و عراق انجام شد؛ تاکید بر همکاری های مستمر و دائمی دو کشور در حوزه پروژه های ارتباطی
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌ها جهان در ۶ آذر ۱۴۰۲ تایید صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین به تعویق می‌افتد؟
در جلسه بررسی سند نظام جامع دولت هوشمند مطرح شد؛ شهروندان در دولت هوشمند محوریت دارند
وبگردی