کد خبر: ۳۸۱۷۳
|
۰۸ آبان ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰

ویرانی‌های شمال نوار غزه از دید ماهواره+ عکس

رژیم صهیونیستی همچنان غزه را بمباران می‌کند و تصاویر ماهواره‌ای سطح بالای ویرانی این مناطق نشان می‌دهند.

به گزارش «نبض فناوری»، ادامه دار شدن بمباران فلسطینی ها توسط رژیم صهیونیستی باعث تبدیل سرزمین های آن ها به خرابه شده است.

تصاویر تازه منتشر شده نشان می دهد که پس از حملات اسرائیل، کل محله ها به ویرانه تبدیل شده است. تصاویر ماهواره ای قبل و بعد از بمباران بیت حانون در شمال نوار غزه نشان دهنده حجم ویرانی هاست. این تصاویر توسط شرکت های مکسار تکنولوژی و پلنت لبز که در زمینه تصویربرداری از زمین فعالیت می‌کنند تهیه شده است. در این تصاویر ساختمان‌های آپارتمانی مچاله شده‌ و کل محله‌ها ویرانه‌اند.

ویرانی‌های شمال نوار غزه از دید ماهواره+ عکس

در شهر بیت حانون، که در نزدیکی مرز شمالی با بخش اشغال‌شده فلسطین قرار دارد، ساختمان‌های 4 و 5 طبقه فروریختند. تنها چند روز پس از درگیری فعلی، نیروی هوایی اسرائیل اعلام کرد که بیت حانون 120بار هدف قرار گرفته و ادعا کرد که «این منطقه به عنوان مرکز حماس عمل می کند.» اکنون نتایج بمباران شدید در تصاویری که کل محله‌ها را به زمین‌های بایر خاکستری تبدیل کرده، واضح است.

سازمان ملل اعلام کرده است که 42 درصد از کل واحدهای مسکونی در 3 هفته گذشته غیرقابل سکونت شده اند و هزاران واحد دیگر در معرض آسیب قرار دارند.

این ویرانی تعداد آوارگان غزه را افزایش داده است، به طوری که سازمان ملل و هلال احمر فلسطین تخمین می زنند که اکنون بین 400هزار تا یک میلیون فلسطینی بی خانمان هستند.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
با ادامه اعتصاب در کارخانه‌های تراشه سامسونگ به میز مذاکره بازگشت
وبگردی