کد خبر: ۳۸۱۹۴
|
۱۰ آبان ۱۴۰۲ | ۱۰:۴۷

اندروید ۱۴ به کدام گوشی‌های سامسونگ می‌رسد؟

سامسونگ به طور رسمی، فهرست اولیه از مدل‌های گلکسی را که در ماه‌های آینده واجد دریافت جدیدترین نسخه سیستم عامل اندروید هستند، اعلام کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، سامسونگ به طور رسمی اعلام کرده که به‌روزرسانی اندروید ۱۴ اکنون برای سری گلکسی اس ۲۳ عرضه می‌شود و این شرکت همچنین مدل‌های گلکسی را که در ماه‌های آینده واجد دریافت جدیدترین نسخه سیستم عامل اندروید هستند، تائید کرد.

اندروید ۱۴ برای دستگاه‌های سامسونگ در قالب به‌روزرسانی UI ۶.۰ عرضه می‌شود که پیشرفت‌های پلتفرم گوگل و همچنین به‌روزرسانی‌های پوسته سامسونگ را فراهم می‌کند. این به‌روزرسانی‌ها، شامل مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید دوربین، ایموجی‌های به‌روز شده و موارد دیگر هستند. اما برای شروع، این به‌روزرسانی منحصر به سری گلکسی اس ۲۳ است که اکنون در حال به‌روزرسانی شدن هستند.

طبق فهرست کوچکی که سامسونگ فراهم کرده است، گوشی‌های دیگر گلکسی شامل مدل‌های پرچمدار چند سال گذشته، گوشی‌های تاشو و چند مدل سری ای، اندروید ۱۴ را دریافت خواهند کرد.

سامسونگ تائید کرد بیش از ۲۰ دستگاه، به‌روزرسانی UI ۶.۰ را دریافت خواهند کرد که دیدن نام بسیاری از آنها جای تعجب ندارد. فهرست اولیه، شامل دستگاه‌هایی است که در سال ۲۰۲۰ و پس از آن به بازار عرضه شده اند و از سری گلکسی اس شروع می‌شود. این مدل‌ها عبارتند از:

سری گلکسی اس ۲۳، سری گلکسی اس ۲۲، سری گلکسی اس ۲۱، سری گلکسی اس ۲۰

پس از آن گوشی‌های تاشوی سامسونگ بجز گلکسی فولد، به‌روزرسانی UI ۶.۰ را دریافت می‌کنند. این مدل‌ها عبارتند از:

گلکسی زد فولد فایو، گلکسی زد فولد فور، گلکسی زد فولد تری، گلکسی زد فولد تو، گلکسی زد فلیپ فایو، گلکسی زد فلیپ فور، گلکسی زد فلیپ تری، گلکسی زد فلیپ فور فایو جی، گلکسی زد فلیپ و در نهایت، سامسونگ تائید کرد که سری گلکسی نوت ۲۰، گلکسی ای ۵۴ و گلکسی ای ۵۳ هم واجد دریافت این به‌روزرسانی خواهند بود.

این دستگاه‌ها همگی به‌روزرسانی UI ۶.۰ را دریافت خواهند کرد و این فرایند، سریع‌تر از توزیع اندروید ۱۳ در سال گذشته خواهد بود. اکنون همه در انتظار انتشار اندروید ۱۴ برای سری گلکسی اس ۲۳ از سوی سامسونگ در آمریکا هستند.

بر اساس گزارش وب سایت 9to5google، فهرست اولیه کامل نیست. سیاست فعلی سامسونگ برای به‌روزرسانی نرم افزاری به معنای آن است که بسیاری از تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها هم به اندروید ۱۴ ارتقاء پیدا خواهند کرد اما این شرکت هنوز خارج از این لیست، اطلاعات دیگری را رسما تائید نکرده است.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
وبگردی