کد خبر: ۳۸۱۹۵
|
۱۰ آبان ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰
به رهبری آمریکا؛

۴۰ کشور برای نپرداختن باج سایبری به مجرمان پیمان می بندند

به گفته یک مقام ارشد کاخ سفید، ۴۰ کشور به رهبری آمریکا پیمانی امضا می کنند تا هیچ گاه به مجرمان سایبری باج ندهند و برای حذف مکانیسم های تامین مالی هکرها اقداماتی انجام دهند.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، اقدام بین المللی مقابله با باج افزار در حالی انجام می شود که تعداد این نوع حملات سایبری در سراسر جهان در حال افزایش است. ایالات متحده بیشتر از بقیه کشورها با این حملات روبرو شده است.

آن نوبرگر معاون مشاور امنیت ملی آمریکا در دولت بایدن در امور سایبری و فناوری های نوظهور به رسانه ها اعلام کرد هدف ۴۶ درصد حملات باج افزاری آمریکا بوده است. او در این باره گفت: تا زمانیکه جریان مالی برای باج گیرهای سایبری ادامه دارد، این مشکل همچنان بزرگ تر می شود.

هکرها طی حملات باج افزاری سیستم های سازمان هدف را رمزگذاری و در ازای رمزگشایی درخواست پول می کنند. بیشر اوقات آنها داده های حساس را سرقت و از آن برای اخاذی از قربانیان استفاده می کنند. همچنین اگر باج درخواستی مجرمان پرداخت نشود، آنها اطلاعات افراد را در فضای آنلاین منتشر می کنند.

به گفته نوبرگ اقدام جدید با هدف حذف جریان مالی مجرمان از طریق اشتراک گذاری بهتر اطلاعات درباره حساب های پرداخت باج انجام می شود. دو پلتفرم اشتراک گذاری اطلاعات ایجاد خواهند شد.

کشورهای عضو این اتحاد از طرق وزارت خزانه داری آمریکا یک فهرست سیاه تهیه می کنند که شامل اطلاعاتی درباره کیف پول های دیجیتالی است که برای پرداخت باج به کار می روند.

نوبرگ در ادامه افزود: در این فرایند از هوش مصنوعی برای تحلیل بلاکچین با چشم انداز شناسایی پول های غیرقانونی استفاده می شود.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
وبگردی