کد خبر: ۳۸۲۱۵
|
۱۱ آبان ۱۴۰۲ | ۱۳:۴۰

تهدید کاربران «فیسبوک» و «اینستاگرام» به حذف حساب کاربری خود

کاربران فیس بوک و اینستاگرام از راه‌اندازی یک سرویس جدید پولی برای حذف تبلیغات از این 2 پلتفرم انتقاد و تهدید کردند صفحات خود را می‌بندند.

به گزارش «نبض فناوری»، دیلی‌میل اعلام کرد، کاربران فیسبوک و اینستاگرام با انتقاد از راه اندازی سرویس پولی این پلتفرم ها تهدید به حذف حساب‌‎های خود کردند.

متا به عنوان مالک این 2 پلتفرم اعلام کرده که کاربران برای دسترسی بدون آگهی باید ماهانه 10 یورو بپردازند. این شرکت گفت که گزینه اشتراک را برای مطابقت با مقررات اتحادیه اروپا راه اندازی می کند.

این تغییر میلیون‌ها کاربر را مجبور می‌کند تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند با تبلیغات شخصی‌سازی شده روبرو شوند یا هزینه یک پیشنهاد بدون آگهی را پرداخت کنند.

اما کاربران به این ایده حمله کردند و گفتند که به جای پرداخت حق امتیاز بدون تبلیغات، حساب های خود را حذف کنند.

برنامه های اشتراک ماهانه برای کاربران وب 9.99 یورو هزینه دارد، در حالی که کاربران آی او اس و اندروید باید 12.99 یورو در ماه هزینه کنند.

یکی از کاربران رسانه های اجتماعی در ایکس (توییتر سابق) نوشت، «چه کسی برای آن هزینه خواهد کرد؟» در حالی که دیگری به سادگی گفت: «بای».

یکی دیگر از کاربران ایکس نوشت: « چه کسی برای استفاده از شبکه های اجتماعی هزینه می کند، چه رسد به فیسبوک که 10 یورو در ماه می بپردازد.»

یکی از حساب‌های کاربری به نام «SoulReaver» اضافه کرد: « من می‌خواهم ببینم که چه کسی برای این پول پرداخت می‌کند»، در حالی که دیگری اضافه کرد: « برای آن هزینه نمی‌کنم».

تهدید کاربران «فیسبوک» و «اینستاگرام» به حذف حساب کاربری خود

برخی دیگر به تصمیم اخیر ایلان ماسک برای معرفی یک سرویس اشتراک در ایکس اشاره کردند که در ابتدا توییتر بلو نام داشت اما اکنون به ایکس پریمیوم تغییر نام داده است.

یکی از کاربران خطاب به صاحب متا گفت: «زاکربرگ یک کپی‌کننده است. فقط کپی کردن حرکات ایلان. لطفا کمی خلاق باشید.»

دیگری اضافه کرد: «9.99 یورو فقط برای حذف آگهی کلاهبرداری است.»

تهدید کاربران «فیسبوک» و «اینستاگرام» به حذف حساب کاربری خود

در اوایل سال جاری، متا به دلیل نقض قوانین داده اتحادیه اروپا در مورد تبلیغات، 390 میلیون یورو جریمه شد.

پیش از این تعدادی از کاربران زمانی که مدل اشتراک برای اولین بار شایعه شد تهدید کرده بودند که حساب های خود را حذف می کنند،. برخی آن را راه دیگری برای کسب درآمد نامیدند.

ارائه انتخاب بین یک طرح رایگان و با پشتیبانی از تبلیغات و یک اشتراک پولی بدون آگهی ممکن است منجر به انتخاب اولی توسط کاربران شود و به متا کمک کند تا با قوانین مطابقت داشته باشد بدون اینکه بر تجارت تبلیغاتی اش تأثیر بگذارد، که منبع درآمد اصلی این شرکت است.

متا گفت که هدف اشتراک جدید آن به جای کسب درآمد، پرداختن به نگرانی های اتحادیه اروپا است. این شرکت در یک پست وبلاگی گفت: «ما به اینترنت پشتیبانی شده از تبلیغات اعتقاد داریم که به افراد امکان می دهد بدون توجه به وضعیت اقتصادی به محصولات و خدمات شخصی دسترسی داشته باشند.»

بر اساس این طرح، متا 9.99 یورو در ماه از طریق دسکتاپ برای حساب فیسبوک یا اینستاگرام دریافت می کند و برای هر حساب پیوندی اضافی به حساب کاربری اصلی 6 یورو هزینه اضافی دریافت خواهد شد.

در همین حال، در دستگاه های تلفن همراه، قیمت یک حساب کاربری به 12.99 یورو می رسد. این مساله به این دلیل است که متا باید کمیسیون های دریافت شده توسط فروشگاه های برنامه اپل و گوگل را در نظر بگیرد.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
با عقد قرارداد پرتاب ماهواره توسط اسپیس‌ایکس آمازون روی غرور خود پا گذاشت!
معاون وزیر ارتباطات در تشریح برنامه هفتم توسعه مطرح کرد: ارتباطات و فناوری اطلاعات عامل توانمندساز در برنامه هفتم توسعه
همزمان با رویداد توسعه و تبادل فناوری در صنعت اسباب بازی سند راهبردی صنایع اسباب بازی، بازی و سرگرمی رونمایی شد
در آخرین گزارش درآمد وفروش "آسیاتک" در کدال اعلام شد؛ رشد فروش و درآمد آسیاتک در آبان ماه سالجاری
در هشتمین گفت‏‏‌وگوی رو‌در‌روی مدیران‌عامل چند شرکت‏‏‌ دانش‏‏‌بنیان با محمد‌صادق خیاطیان صورت گرفت‌؛ بررسی مشکلات 5 شرکت دانش‏‏‌بنیان توسط رئیس صندوق نوآوری
وبگردی