کد خبر: ۳۸۲۱۶
|
۱۱ آبان ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

یوتیوب برای مسدودکننده‌های تبلیغات خط و نشان کشید

یوتیوب اعلام کرد که در مورد برخورد با مسدود کننده‌های تبلیغات جدی است.

به گزارش «نبض فناوری»، ورج اعلام کرد، یوتیوب تأیید کرده تلاش سراسری را برای سرکوب مسدود کننده های تبلیغات آغاز کرده است.

« کریستوفر لاتون» مدیر ارتباطات یوتیوب، در بیانیه ای، گفت این پلتفرم تلاش سراسری را برای تشویق کاربران به اجازه تبلیغات یا امتحان یوتیوب پریمیوم آغاز کرده است.

بر این اساس کاربران ممکن است اعلانی را مشاهده کنند که می‌گوید: «بازپخش ویدئو مسدود است مگر اینکه یوتیوب در لیست مجاز یا مسدودکننده تبلیغات غیرفعال باشد». این پیغام همچنین شامل یک درخواست برای مجاز کردن تبلیغات یا امتحان یوتیوب پریمیوم است.

یوتیوب برای مسدودکننده‌های تبلیغات خط و نشان کشید

ممکن است برخی از کابران در مورد مسدودکننده‌های تبلیغات پیام‌هایی دریافت کنند، اما همچنان بتوانند ویدئو را تماشا کنند این طرح کم کم شروع شده و به تدریج افزایش می یابد.

پیش از این یوتیوب تأیید کرده بود که در ماه ژوئن(خرداد-تیر) ویدئوها را برای کاربرانی که مسدودکننده‌های تبلیغاتی دارند غیرفعال می‌کند، اما در آن زمان لاتون آن را تنها یک آزمایش کوچک در سطح جهانی توصیف کرد. اکنون یوتیوب این تلاش را گسترش داده و طی چند هفته گذشته، کاربران بیشتری که مسدودکننده‌های تبلیغاتی نصب کرده‌اند، قادر به تماشای ویدئوهای یوتیوب نبوده اند.

لاوتون معتقد است که استفاده از مسدودکننده‌های آگهی شرایط خدمات پلتفرم را نقض می‌کند و اضافه می‌کند که «تبلیغات از اکوسیستم متنوعی از سازندگان در سراسر جهان پشتیبانی می‌کنند و به میلیاردها نفر اجازه می‌دهند به محتوای مورد علاقه خود در یوتیوب دسترسی داشته باشند».

یوتیوب امسال تغییرات زیادی در نحوه عملکرد تبلیغات در پلتفرم خود ایجاد کرده است. این شرکت در ماه می(اردیبهشت-خرداد) تبلیغات 30 ثانیه‌ای غیرقابل رد شدن را برای یوتیوب تی‌وی معرفی کرد و بعداً شروع به آزمایش با وقفه‌های تبلیغاتی طولانی‌تر اما کمتر در یوتیوب تی‌وی کرد. یوتیوب به احتمال زیاد امیدوار است که وقفه‌های تبلیغاتی طولانی‌اش باعث شود کاربران بیشتری برای اشتراک یوتیوب پریمیوم ثبت‌نام کنند، اما افزایش قیمت ۲ دلاری و توقف طرح ارزان‌تر پریمیوم لایت ممکن است این گزینه را کمتر جذاب‌ کند.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
با عقد قرارداد پرتاب ماهواره توسط اسپیس‌ایکس آمازون روی غرور خود پا گذاشت!
معاون وزیر ارتباطات در تشریح برنامه هفتم توسعه مطرح کرد: ارتباطات و فناوری اطلاعات عامل توانمندساز در برنامه هفتم توسعه
همزمان با رویداد توسعه و تبادل فناوری در صنعت اسباب بازی سند راهبردی صنایع اسباب بازی، بازی و سرگرمی رونمایی شد
در آخرین گزارش درآمد وفروش "آسیاتک" در کدال اعلام شد؛ رشد فروش و درآمد آسیاتک در آبان ماه سالجاری
در هشتمین گفت‏‏‌وگوی رو‌در‌روی مدیران‌عامل چند شرکت‏‏‌ دانش‏‏‌بنیان با محمد‌صادق خیاطیان صورت گرفت‌؛ بررسی مشکلات 5 شرکت دانش‏‏‌بنیان توسط رئیس صندوق نوآوری
وبگردی