کد خبر: ۳۸۲۵۸
|
۱۳ آبان ۱۴۰۲ | ۲۱:۱۳

خداحافظی «کاشی» از پرداخت الکترونیک سداد

در آستانه نهمین سالگرد تاسیس پرداخت الکترونیک سداد، مدیرعامل این شرکت نیز تغییر کرد.

به گزارش نبض فناوری به نقل از روابط عمومی سداد، هفته آینده مصادف با 23 آبان‌ماه، نهمین سالگرد تاسیس سداد برگزار می‌شود و این درحالی است که «محمد‌حسین کاشی» پس از گذشت نزدیک به دو سال از سمت مدیریت این مجموعه خداحافظی کرد.

دکتر کاشی از دی‌ماه سال 1400 با تصمیم هیات مدیره شرکت پرداخت الکترونیک سداد، بر صندلی مدیر عاملی این PSP تکیه زد. در طول این مدت،او در کنار مهندس حسام خواجه‌پور، قائم‌مقام خود در این شرکت، اتفاقات سازنده‌ای را برای سداد رقمزدند؛ تا جاییکه حتی در همین اواخر، سداد رکورد دو برابر شدن سود خالص خود را شکست. بر اساس آخرین گزارش ۹ماههشرکت پرداخت الکترونیک سداد در سال مالی ۱۴۰۲، این شرکتتوانست سود خالص ۳۱۵ میلیارد تومانی از خود به ثبت برساند، عددی که دو برابر مدت مشابه سال قبل خود است.

پی‌اس‌پی سداد از سال گذشته، با هدف ورود به بازار سرمایه،اقدام به انتشار شفاف فعالیت‌ها و گزارش‌های مالی خود کرده و در کنار فرآیند آماده‌سازی سهام خود جهت عرضه در بورس اوراق بهادار، بهبود محسوسی در جهت انطباق بخشیدن خود با الزامات شاپرک ایجاد کرد.

این شرکت، با در دست داشتن بیش از ۸۰۰ هزار دستگاهکارت‌خوان فعال در سراسر کشور و همچنین ارائه خدمات درگاه‌پرداخت اینترنتی و همین‌طور سرویس‌دهی به کاربران اپلیکیشنایوا، در سال مالی جدید توانست پس از سال‌ها به رتبه سومشاپرک در سهم مبلغ تراکنش دست پیدا کند که این موضوع سهمبسزایی در جلوگیری از رشد منفی تراز بانک ملی ایران داشتهاست.

در طول دو سال گذشته، پرداخت الکترونیک سداد توانست به نقطه باثباتی در دست یافتن به جایگاه سوم «سهم بازار مبلغ تراکنش» در میان شرکت‌های PSP برسد و جایگاه دوم خود را در ردیف «سرانه مبلغ تراکنش کارتخوان» کسب و حفظ کند.

این شرکت همچنین کوشیده است با کاهش هزینه‌ها، بهره‌وریخود را به نقطه حداکثری برساند تا آنجاکه با تدوین بودجهسختگیرانه برای سال ۱۴۰۲، براساس آخرین صورت مالیمنتشرشده، توانسته تقریباً ۷۰ درصد از بودجه سال خود را محققکند.

بهبود ساختار سازمانی، بهبود ساختار حقوق و دستمزد، ریبرندینگ، جذب نیروهای متخصص و تغییر رویکرد جذب از رابطه‌مندی به شایسته سالاری از دیگر مهمترین دستاوردهایی است که در دوره مدیریت اخیر رقم خورده است.

ارسال نظرات
وبگردی