کد خبر: ۳۸۲۷۷
|
۱۵ آبان ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۰

فروش بزرگترین تولیدکننده آیفون کاهش یافت

فروش شرکت فاکسکان در اکتبر کاهش پیدا کرد که منعکس کننده ابهام در کسب و کار این شرکت تایوانی پس از آغاز تحقیقات پکن درباره این تولیدکننده قراردادی آیفون است.

به گزارش «نبض فناوری»، فاکسکان که مهمترین شریک اپل است، گزارش کرد درآمدش در اکتبر، ۴.۶ درصد کاهش یافته و به ۷۴۱.۲ میلیارد دلار تایوان (۲۳ میلیارد دلار آمریکا) رسیده است. این شرکت دورنمای رشد قابل توجه در سه ماهه دسامبر را که معمولا به دلیل فروش آخر سال آیفون، شلوغ‌ترین دوره محسوب می‌شود، تغییر نداد. مدل جدید آیفون ۱۵ در سپتامبر، روانه فروش شد.

این شرکت در بیانیه کوتاهی اعلام کرد: فعالیت‌ها به صورت متوالی، افزایش پیدا خواهد کرد.

تحقیقات در چین، موقعیت اپل در بزرگترین بازار بین‌المللی و پایگاه تولید خود را پیچیده می‌کند. رگولاتورهای چین مشغول حسابرسی مالیاتی و بازبینی استفاده از زمین توسط فاکسکان هستند.

سرمایه‌گذاران نسبت به چشم انداز آیفون در چین که در حدود یک پنجم از فروش اپل سهم دارد، بدبینی فزاینده‌ای پیدا کرده اند. اقتصاد مصرف کننده این کشور در حال احیاست و همزمان شرکت‌های آمریکایی با ادامه جنگ فناوری پکن با آمریکا، با فضای خصمانه‌تری مواجه هستند. عرضه غافلگیرکننده یک مدل تلفن هوشمند فایو جی توسط هواوی هم با استقبال مردم چین روبرو شده و فروش آیفون را کاهش داده است.

بازوی عمومی گروه فاکسکان تکنولوژی اعلام کرده است با مقامات چین در تحقیقاتشان همکاری خواهد کرد اما ارزش سهام این شرکت و شرکت فاکسکان اینداستریال اینترنت که شرکت تابعه‌اش در سرزمین اصلی چین است، در پی انتشار خبر تحقیقات، ریزش کرده و حدود ۹ میلیارد دلار از ارزش این گروه کاسته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در این بین، تایوان هم سرگرم تحقیقات از رشوه‌های مرتبط با تری گو، موسس فاکسکان و نامزد ریاست جمهوری است.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
وبگردی