کد خبر: ۳۸۲۹۶
|
۱۶ آبان ۱۴۰۲ | ۱۱:۰۰

تاسیس یک مرکز نوآوری ربات انسان‌نما در پایتخت چین

یک مرکز نوآوری ربات انسان‌نما در پکن تاسیس شده که قرار است پلتفرم‌های اصلی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ربات‌های انسان‌نما را بسازد.

به گزارش «نبض فناوری» به نقل از تکنولوژی نیوز چاینا،یک مرکز نوآوری ربات انسان‌نما در پایتخت چین ایجاد شده است تا عرضه فناوری و صنعتی شدن ربات‌های انسان‌نما را سرعت بدهد.

شرکت مرکز نوآوری ربات‌های انسان‌نمای پکن که به طور رسمی در منطقه توسعه اقتصادی-فناوری پکن ثبت شده، به طور مشترک توسط شرکت‌هایی ساخته شده است که ربات‌های کامل، اجزای اصلی آنها و مدل‌های بزرگ ربات‌ها را می‌سازند.

این مرکز، پلتفرم‌های اصلی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را می‌سازد و روی حل کردن مشکلات کلیدی صنعت مانند سیستم کنترل عملیات و سیستم‌عامل منبع باز تمرکز خواهد کرد که باید فورا حل شوند.

«سو گوبین»(Su Guobin) معاون اداره اقتصاد و فناوری اطلاعات پکن گفت: پکن دارای یک پلتفرم ملی بازرسی و آزمایش ربات و یک کمیته فنی استاندارد ملی ربات است و به زودی صندوق توسعه صنعت ربات را راه‌اندازی خواهد کرد. همچنین، پکن در حال ساخت یک مرکز پردازش مشترک است که به پردازش و ساخت ربات خدمات می‌دهد.

براساس دستورالعمل ابلاغی وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، این کشور تلاش خواهد کرد تا یک سیستم نوآوری اولیه را با تعدادی از شرکت‌های کوچک و متوسط ایجاد کند که در بازار ربات‌های انسان‌نما تخصص دارند و دارای فناوری‌های پیشرفته هستند. همچنین، چین سعی دارد دو تا سه شرکت ربات‌های انسان‌نما با نفوذ جهانی را تا سال ۲۰۲۵ راه‌اندازی کند.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات: فراجا و سازمان انرژی اتمی همه خدمات خود را ارایه کردند
گزارش نبض فناوری از عملکرد ماهانه توسن، رشد درآمد 72 درصدی توسن در آبان ماه
وبگردی