کد خبر: ۳۸۳۰۳
|
۱۶ آبان ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۰

اپل تأیید کرد: برنامه‌ای برای تولید آی‌مک 27 اینچی با تراشه اختصاصی سری M وجود ندارد

اپل به کاربرانی که می‌خواهند کامپیوتر رومیزی بزرگ‌تری داشته باشند، توصیه می‌کند که به سراغ استودیو دیسپلی بروند.

به گزارش «نبض فناوری»، اپل در دو سال گذشته تولید آی‌مک 27 اینچی و آی‌مک پرو با تراشه اینتل را متوقف کرد. اما این شرکت هنوز آی‌مک بزرگ‌تر را به تراشه سیلیکونی خود مجهز نکرده است. آی‌مک 24 اینچی اخیراً به تراشه M3 مجهز شد. ولی اپل به کاربرانی که می‌خواهند دسکتاپ بزرگ‌تر یا قدرتمندتری داشته باشند، توصیه می‌کند که استودیو دیسپلی 27 اینچی را با مک‌ استودیو یا مک‌ مینی همراه کنند.

براساس گزارش ورج، اپل تأیید کرد که نسخه اپل سیلیکون آی‌مک 27 اینچی را برای جانشینی مدل مجهز به پردازنده اینتل که تولید آن در سال 2022 متوقف شد، نخواهد ساخت. این شرکت درعوض خط تولید آی‌مک را روی مدل 24 اینچی متمرکز کرده است که برای اولین‌بار در اوایل سال 2021 عرضه شد. به‌تازگی اپل این مدل را به پردازنده جدید M3 ارتقا داده است.

اپل تأیید کرد: برنامه‌ای برای تولید آی‌مک 27 اینچی با تراشه اختصاصی سری M وجود ندارد

برنامه‌های احتمالی اپل برای ساخت آی‌مک با نمایشگرهای بزرگ‌تر

«استارلین مزا»، نماینده روابط‌عمومی اپل، برنامه‌های این شرکت را در گفت‌وگو با ورج تأیید کرد. این شرکت به افرادی که منتظر یک آی‌مک بزرگ‌تر هستند، پیشنهاد می‌دهد که استودیو دیسپلی را با مک‌ استودیو یا مک‌ مینی ترکیب کنند.

در این گزارش اپل تنها ساخت آی‌مک 27 اینچی جدید را رد کرده، اما همچنان ممکن است آی‌مک با صفحه‌نمایش بزرگ‌تری در راه باشد. ماه گذشته، «مارک گرمن» از بلومبرگ گفت که اپل همچنان درحال توسعه آی‌مک پرو با صفحه‌نمایش 32 اینچی برای عرضه در اواخر سال 2024 یا در سال 2025 است. «مینگ-چی کو»، تحلیل‌گر اپل نیز انتظار دارد که یک آی‌مک 32 اینچی با صفحه‌نمایش مینی LED در سال 2025 عرضه شود.

برای سال‌ها، آی‌مک ۲۷ اینچی پرچمدار رایانه‌های رومیزی کاربران اپل بود؛ چه کاربران معمولی چه حرفه‌ای مثل تدوین‌گرها و توسعه‌دهنده‌ها، از آن استفاده می‌کردند. اما از آنجایی که اپل هرگز نسخه‌ای از این محصول را با پردازنده‌های سیلیکون خود عرضه نکرده است، بسیاری از کاربران حرفه‌ای از آی‌مک 27 اینچی دست کشیدند.

منبع/ دیجیاتو

برچسب ها: آی مک اپل اینتل
ارسال نظرات
با عقد قرارداد پرتاب ماهواره توسط اسپیس‌ایکس آمازون روی غرور خود پا گذاشت!
معاون وزیر ارتباطات در تشریح برنامه هفتم توسعه مطرح کرد: ارتباطات و فناوری اطلاعات عامل توانمندساز در برنامه هفتم توسعه
همزمان با رویداد توسعه و تبادل فناوری در صنعت اسباب بازی سند راهبردی صنایع اسباب بازی، بازی و سرگرمی رونمایی شد
در آخرین گزارش درآمد وفروش "آسیاتک" در کدال اعلام شد؛ رشد فروش و درآمد آسیاتک در آبان ماه سالجاری
در هشتمین گفت‏‏‌وگوی رو‌در‌روی مدیران‌عامل چند شرکت‏‏‌ دانش‏‏‌بنیان با محمد‌صادق خیاطیان صورت گرفت‌؛ بررسی مشکلات 5 شرکت دانش‏‏‌بنیان توسط رئیس صندوق نوآوری
وبگردی