کد خبر: ۳۸۳۵۰
|
۱۹ آبان ۱۴۰۲ | ۱۲:۲۰
در نامه ای به مدیران اعلام شد؛

اعتراض کارمندان گوگل از استاندارد دوگانه شرکت درباره جنگ غزه

گروهی از کارمندان گوگل نامه ای سرگشاده در نشریه مدیوم منتشر کرده و نسبت به استانداردهای دوگانه شرکت درباره آزادی بیان مربوط به جنگ رژیم صهیونیستی و فلسطین اعتراض کرده اند.

به گزارش نبض فناوری؛ انگجت اعلام کرد، این نامه «نفرت، سواستفاده و انتقام» علیه کارمندان مسلمان، عرب و فلسطینی در محل کار وجود دارد را محکوم می‌کند.

کارمندانی که این نامه را نوشته اند به دلیل ترس از انتقال، نام خود را فاش نکرده اند و از ساندار پیچای مدیرارشد اجرایی گوگل، توماس کوریا مدیر ارشد گوگل کلاود و دیگر رهبران ارشد خواسته اند به طور عمومی نسل کشی موجود را با شدیدترین شکل ممکن محکوم کنند.

علاوه برآن ، این کارمندان از شرکت خواسته اند پروژه Nimbus را لغو کند که یک توافق ۱.۲ میلیارد دلاری برای تأمین هوش مصنوعی و دیگر فناوری‌های پیشرفته برای ارتش رژیم صهیونیستی است.

در بخشی از نامه آمده است: ما کارمندان مسلمان، فلسطینی و عرب گوگل در کنار همکاران یهودی ضدصهیونیستی خود نمی‌توانیم در مقابله با نفرت، سواستفاده و انتقامی که در محل کار با آن روبرو می‌شویم، ساکت بمانیم.

این نامه نمونه‌های خاصی از رفتارهای نامناسب در محل کاررا ذکر کرده است. این موارد شامل عده‌ای از کارمندان گوگل است که فلسطینی‌ها را به حمایت از تروریسم متهم می‌کنند، به پیامبر اسلام تهمت می‌زنند و به طور علنی در پلتفرم‌های کاری و رسمی گوگل فلسطینی‌ها را حیوان می‌نامند. این گروه معتقدند رهبران شرکت بیکار ایستاده اند. به گفته آنها مدیران گوگل کارمندان را برای ابراز همدردی با ساکنان غزه بیمار نامیده اند.

کارمندان مدعی هستند مدیران گوگل به طور علنی از کارمندان عرب و مسلمان شرکت درباره حمایتشان از حماس پرسده اند. در بخشی از نامه آمده است: حتی تلاش‌های هماهنگی برای رصد کردن زندگی عمومی کارمندان حامی فلسطین و گزارش آنها به گوگل و نیروهای پلیس با عنوان حمایت از تروریسم انجام شده است.

یکی دیگر از نمونه‌های ذکر شده در این نامه آن است که «درخواست‌های صمیمانه» برای اهدای کمک به یک مؤسسه خیریه برای شهروندان غزه با اظهارنظرهای متعدد در مورد غیرانسانی بودن ساکنان آن به عنوان «حیوان»، بی‌توجهی به وضعیت اسفناک مردم این منطقه و درخواست از کارمندان گوگل برای تحریم امدادرسانی به غیرنظامیان با این توجیه است که از مدارس فلسطینی و بیمارستان‌ها برای «تروریسم» استفاده می‌شدند.

همچنین این نامه مدیران گوگل را به سواستفاده از رده شأن برای پرسیدن سوالات، گزارش دادن و تلاش برای اخراج کارمندان عرب، مسلمان و فلسطینی کرده اند که با مردم این منطقه ابراز همدردی کرده بودند.

سرمد گیلانی یکی از مدیران نرم افزار گوگل و یکی از نویسندگان نامه در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز می‌گوید: باید بسیار بسیار مراقب بود چون هر نوع انتقاد از رژیم صهیونیستی ممکن است به یهود ستیزی تعبیر شود.

منبع/ مهر

برچسب ها: گوگل غزه فلسطین
ارسال نظرات
با عقد قرارداد پرتاب ماهواره توسط اسپیس‌ایکس آمازون روی غرور خود پا گذاشت!
معاون وزیر ارتباطات در تشریح برنامه هفتم توسعه مطرح کرد: ارتباطات و فناوری اطلاعات عامل توانمندساز در برنامه هفتم توسعه
همزمان با رویداد توسعه و تبادل فناوری در صنعت اسباب بازی سند راهبردی صنایع اسباب بازی، بازی و سرگرمی رونمایی شد
در آخرین گزارش درآمد وفروش "آسیاتک" در کدال اعلام شد؛ رشد فروش و درآمد آسیاتک در آبان ماه سالجاری
در هشتمین گفت‏‏‌وگوی رو‌در‌روی مدیران‌عامل چند شرکت‏‏‌ دانش‏‏‌بنیان با محمد‌صادق خیاطیان صورت گرفت‌؛ بررسی مشکلات 5 شرکت دانش‏‏‌بنیان توسط رئیس صندوق نوآوری
وبگردی