کد خبر: ۳۸۳۵۱
|
۱۹ آبان ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۳

دنباله‌دار Comet C/2023 H2 در وضعیت حضیض زمینی قرار می‌گیرد

دنباله‌دار Comet C/2023 H2 جمعه -نوزدهم آبان‌ماه- در فاصله ۰.۱۹ واحد نجومی از زمین، نزدیک‌ترین فاصله خود را با زمین خواهد داشت.

به گزارش نبض فناوری، جمعه -نوزدهم آبان‌ماه- دنباله‌دار Comet C/2023 H2 در فاصله ۰.۱۹ واحد نجومی از زمین، نزدیک‌ترین فاصله خود را با زمین خواهد داشت. این پدیده از اصفهان از ساعت ۱۸:۰۵ تا ۲۲:۱۵ قابل رصد است. دنباله‌دارهای ذاتاً اجرام بسیار غیرقابل پیش‌بینی هستند، زیرا روشنایی آن‌ها به پراکندگی نور خورشید از ذرات غبار در کما و دم دنباله‌دار بستگی دارد. این غبار به طور مداوم از هسته دنباله‌دار دور می‌شود و چگالی آن در هر زمان خاص با سرعت تصعید یخ در هسته دنباله‌دار کنترل می‎‌شود، زیرا توسط پرتوهای خورشید گرم می‌‏شود.

اوج روشنایی دنباله‌دار Comet C/2023 H2

جمعه -نوزدعم آبان‌ماه- دنباله‌دار Comet C/2023 H2 به درخشان‌ترین نقطه خود خواهد رسید، در آن زمان در فاصله ۰.۹۲ واحد نجومی از خورشید و در فاصله ۰.۱۹ واحد نجومی از زمین قرار خواهد گرفت؛ دنباله‌دار یادشده ساعت ۱۸:۰۵ ۵۰ درجه بالاتر از افق غربی قابل مشاهده خواهد بود، سپس ساعت ۲۲:۱۵ غیرقابل دسترس می‌شود.

منبع/ ایمنا

برچسب ها: فضا کهکشان نجوم
ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی