کد خبر: ۳۸۳۶۲
|
۲۰ آبان ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۳
براساس قانون مهاجرت؛

اپل جریمه ۲۵میلیون دلاری بابت تبعیض کاری مهاجران پرداخت می کند

اپل برای تسویه اتهامات مربوط به ارجحیت استخدام دارندگان ویزای کاری و تبعیض علیه شهروندان آمریکایی توافق کرده ۲۵ میلیون دلار حقوق عقب افتاده و جریمه پرداخت کند.

به گزارش «نبض فناوری»، انگجت اعلام کرد، وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه ای این خبر را اعلام کرد. این بیشترین مقدار مبلغ تسویه ای است که وزارت دادگستری آمریکا به دلیل نقض مقررات ضد تبعیض قانون مهاجرت و ملیت کشور دریافت می کند.

اصل این پرونده مربوط به برنامه فدرالی است که توسط وزارت کار و امنیت میهن ارائه شده و «صدور گواهینامه کار دائمی» (PERM)نام دارد.

PERM به کارفرمایان آمریکایی اجازه می دهد برای کارگران خارجی درخواست ویزا کنند تا به شهروندان دائمی این کشور تبدیل شوند. کارفرمایان باید به عنوان بخشی از فرایند PERM به طور مشخص سمت های شغلی را آگهی کنند تا هر فردی بدون توجه به وضعیت شهروندی برای آنها درخواست دهد.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد اپل با عدم آگهی سمت های PERM در وب سایت های استخدامش، قانون گفته شده را نقض کرده و همچنین فرایند استخدام را با اجبار ارسال درخواست های کاغذی به شرکت سخت تر کرده بود. حال آنکه اپل به طور معمول این کار را برای سمت های غیر PREM برای شهروندان آمریکایی یا ساکنان دائمی این کشور که ویزای کاری ندارند، انجام نمی دهد.

اپل به عنوان بخشی از تسویه انجام شده ۶.۷۵ میلیون دلار جریمه مدنی می پردازد و یک صندوق ۱۸.۲۵ میلیون دلاری برای بازپرداخت حقوق قربانیان تبعیض نیز ایجاد می کند.

البته این شرکت آمریکایی با ویژگی های تبعیضی که وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد، مخالف است و در بیانیه ای آورده است: اپل بیش از ۹۰ هزار کارمند در ایالات متحده آمریکا دارد و سعی می کند به طور ملی برای ایجاد مشاغل سرمایه گذاری کند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات: فراجا و سازمان انرژی اتمی همه خدمات خود را ارایه کردند
گزارش نبض فناوری از عملکرد ماهانه توسن، رشد درآمد 72 درصدی توسن در آبان ماه
وبگردی