کد خبر: ۳۸۳۷۱
|
۲۰ آبان ۱۴۰۲ | ۲۰:۳۰

جایگزین ادعایی گوشی‌های هوشمند معرفی شد

مهندس سابق شرکت اپل با معرفی یک دستیار هوشمند می‌خواهد آن را جایگزین گوشی‌های هوشمند کند.

به گزارش «نبض فناوری»، آی‌ای اعلام کرد، شرکت Humane AI از اولین محصول خود که آن را به عنوان جایگزینی برای گوشی‌های هوشمند معرفی می‌کند، رونمایی کرد.

این گجت که AiPin نامیده می‌شود، یک گجت بدون نمایشگر و مستقل است که نیازی به اتصال به هیچ دستگاه خارجی ندارد.

شرکت Humane AI توسط مهندسان و کارمندان سابق شرکت اپل شامل عمران چودری(Imran Chaudhri)، مدیر طراحی سازنده آیفون به مدت ۲۱ سال و بتانی بونگیورنو(Bethany Bongiorno) مدیر سابق نرم افزار iOS و macOS تاسیس شده است.

لوگوی این شرکت یک هلال ماه است که از نظر طراحی شبیه به قسمت سیب نیمه خورده‌ی لوگوی اپل است.

شباهت دیگر این شرکت یا اپل، طراحی فشرده و پیچیده AiPin است که در محصولات چشم‌نواز، شیک و ساده اپل دیده می‌شود.

شرکت Humane AI با وجود اینکه از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۱۹ تاکنون هیچ محصولی عرضه نکرده بود، توجهات زیادی را به خود جلب کرده است.

به گزارش CNBC، این شرکت بیش از ۲۰۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذارانی مانند مایکروسافت، تایگر گلوبال، سم آلتمن مدیرعامل شرکت OpenAI و مارک بنیوف مدیر عامل Salesforce جمع‌آوری کرده است.

چودری در حین معرفی AiPin گفت: برای ما، Ai Pin تازه نقطه‌ی شروع است.

جایگزین ادعایی گوشی‌های هوشمند معرفی شد

ویژگی‌های کلیدی AiPin

برای بیدار شدن دستیار هوشمند AiPin نیاز به گفتن هیچ کلمه‌ای نیست. به این معنی که نباید لزوما از عبارات مخصوصی نظیر «Hey Siri» یا «OK Google» که برای بیدار کردن با سایر دستیارهای هوشمند به کار می‌رود، استفاده کرد و نیازی به شنیدن دستور کاربر ندارد.

کاربران در کار با AiPin می‌توانند آن را با استفاده از صدا، لمس، اشاره و قابلیت نمایش لیزری آن فعال کنند. به عنوان مثال، اگر کاربر یک انگشت خود را روی صفحه لمسی آن بگذارد و فشار دهد، دستگاه فعال می‌شود و دستورات صوتی را دریافت می‌کند. اگر کاربری بخواهد تماس برقرار کند یا به آن پایان دهد، باید روی صفحه لمسی آن دوبار ضربه بزند.

این محصول دارای یک میکروفن و دوربین داخلی و یک آرایه متفاوت از چراغ‌ها در هنگام استفاده از عملکردهای آن است. به عنوان مثال، هنگامی که دوربین روشن است، دستگاه یک چراغ سبز نشان می‌دهد. این همچنین به افراد دیگر اجازه می‌دهد متوجه شوند که دستگاه در حال ضبط صدا و تصویر آنها یا محیط اطراف کاربر است.

جایگزین ادعایی گوشی‌های هوشمند معرفی شد

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های این محصول، نمایشگر لیزری آن است که می‌توانید با انداختن آن روی کف دست خود با آن کار کنید. کاربر می‌تواند بین نمایش‌هایی مانند آب و هوا، ساعت و تاریخ را با ضربه زدن انگشت اشاره به شست خود تغییر ایجاد کند یا با کمی کج کردن کف دست خود می‌تواند صدا را کم یا زیاد کند.

همچنین نیازی به دانلود برنامه‌های مختلف برای آن نیست، زیرا شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، گوگل و OpenAI خدمات هوش مصنوعی مبتنی بر اشتراک را در آن ارائه می‌کنند.

AiPin دارای یک باتری داخلی لیتیوم-یون پلیمری قابل شارژ است. هنگامی که باتری آن تخلیه شود، می‌توان آن را با استفاده از یک تقویت کننده باتری(شارژر) که در بسته لوازم جانبی آن موجود است، شارژ کرد.

جایگزین ادعایی گوشی‌های هوشمند معرفی شد

گجت Ai پین ۶۹۹ دلار قیمت دارد که به اندازه قیمت برخی از انواع آیفون ۱۳ و ۱۴ است. آهنرباهای تعبیه شده در این دستگاه به شکل ایمن با یک قفل متصل می‌شوند و طوری طراحی شده‌اند که به راحتی به لباس فرد متصل شوند.

AiPin دارای قابلیت اتصال داخلی و عملکردهای سلولی است. شرکت Humane AI اشتراکی به مبلغ ۲۴ دلار در ماه ارائه می‌دهد که در آن کاربر شماره تلفن و داده‌های تلفن همراه جدید در شبکه T-Mobile را دریافت می‌کند.

جایگزین ادعایی گوشی‌های هوشمند معرفی شد

یکی از بزرگترین ایرادات این محصول این است که واقعاً نمی‌تواند جایگزین فاکتور «نمایشگر» در گوشی‌های همراه شود. این بدان معناست که شخص نمی‌تواند ایمیل‌ها و پیام‌های خود را در آن ببیند یا بخواند یا برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی را دنبال کند و تنها باید به دستورات صوتی و آنچه دستگاه به وی می‌گوید، وابسته باشد. اگرچه این یک محصول عالی برای افرادی است که معتاد به دنبال کردن بی‌پایان ویدیوها در رسانه‌های اجتماعی هستند و می‌خواهند اعتیاد خود را کنار بگذارند.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
وبگردی