کد خبر: ۳۸۳۸۵
|
۲۱ آبان ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۰

آیفون 16 پرو احتمالاً در یک نمونه اولیه با تک‌حفره دوربین سلفی آزمایش می‌شود

هرچند اپل در طراحی نهایی آیفون 16 پرو احتمالاً از «داینامیک آیلند» استفاده خواهد کرد، اما ظاهراً یک نمونه اولیه آن با حفره آزمایش می‌شود.

به گزارش «نبض فناوری»، اپل اولین‌بار با آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس از «داینامیک آیلند» رونمایی کرد و سپس تمام مدل‌های آیفون 15 را نیز به آن مجهز کرد. بعید به‌نظر می‌رسد که سری آیفون 16 بدون داینامیک آیلند روانه بازار شود اما در گزارش جدیدی گفته شده که غول فناوری احتمالاً درحال آزمایش نمونه اولیه آیفون 16 پرو با حفره مخصوص دوربین سلفی است.

شرکت‌هایی مثل اپل و سامسونگ پیش از تصمیم‌گیری در مورد طراحی یک محصول نمونه‌های اولیه زیادی را آزمایش می‌کنند تا به مدل نهایی دست پیدا کنند. حالا یکی از محققین و منابع صنعت فناوری ادعا کرده است که آیفون 16 پرو و پرو مکس با حفره مخصوص دوربین سلفی درحال گذراندن آزمایش‌ها هستند. گوشی‌های اندرویدی رقیب معمولاً با این طراحی عرضه می‌شوند که نسبت نمایشگر به بدنه را افزایش می‌دهد.

استفاده از سنسور زیر نمایشگر در آیفون 16 پرو؟

آیفون 16 پرو احتمالاً در یک نمونه اولیه با تک‌حفره دوربین سلفی آزمایش می‌شود

اپل همچنین تنها شرکتی است که در اطراف دوربین سلفی دستگاه خود قطعات دیگری نیز به‌کار گرفته است و با وجود اسکنر مادون قرمز، پروژکتور نقطه‌ای و موارد دیگر امکان تشخیص چهره را فراهم می‌کند.

با فرض اینکه اپل سال آینده قصد داشته باشد از حفره مخصوص دوربین سلفی استفاده کند، باید تغییرات زیادی برای دستگاه خود انجام دهد و احتمالاً از Face ID زیر نمایشگر استفاده کند. مشکلی که با این رویکرد وجود دارد این است که تمام سنسورهایی که تاکنون برای زیر نمایشگر استفاده شده‌اند، کیفیت چندان قابل‌قبولی ندارند.

در بخش نظرات پست این منبع چندین کاربر متقاعد شده‌اند که اپل تنها پس از دو نسل قصد دارد دوباره به استفاده از حفره مخصوص سلفی روی بیاورد و افراد دیگری معتقد هستند که این طراحی سال 2025 در آیفون 17 پرو و ​​آیفون 17 پرو مکس استفاده خواهد شد. «راس یانگ»، بنیان‌گذار و مدیرعامل Display Supply Chain Consultants نیز قبلاً گفته بود که این طراحی در گوشی‌های آینده اپل وجود خواهد داشت، نه آیفون 16 پرو یا آیفون 16 پرو مکس. بنابراین هرچند ممکن است نمونه اولیه این دستگاه‌ها با حفره مخصوص دوربین سلفی آزمایش شده باشد، لزوماً نمی‌توان گفت که این طراحی در خط تولید انبوه آن‌ها نیز استفاده خواهد شد.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات: فراجا و سازمان انرژی اتمی همه خدمات خود را ارایه کردند
گزارش نبض فناوری از عملکرد ماهانه توسن، رشد درآمد 72 درصدی توسن در آبان ماه
یک فیزیک‌دان آمریکایی مطرح کرد برتری کوانتومی قرار است جهان را تغییر دهد!
در دیدار وزرای ارتباطات ایران و عراق انجام شد؛ تاکید بر همکاری های مستمر و دائمی دو کشور در حوزه پروژه های ارتباطی
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌ها جهان در ۶ آذر ۱۴۰۲ تایید صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین به تعویق می‌افتد؟
در جلسه بررسی سند نظام جامع دولت هوشمند مطرح شد؛ شهروندان در دولت هوشمند محوریت دارند
وبگردی