کد خبر: ۳۸۳۸۹
|
۲۱ آبان ۱۴۰۲ | ۱۹:۳۰

اپراتور بنادر استرالیا قربانی جدید حمله سایبری

پلیس فدرال استرالیا درباره یک رویداد امنیت سایبری تحقیقاتی انجام می دهد. در این رویداد اپراتور بنادر این کشور (DP World Australia) مجبور به تعلیق فعالیت های خود در چند ایالت شد.

به گزارش «نبض فناوری»، ایونینگ استاندارد اعلام کرد، سخنگوی پلیس فدرال استرالیا در این باره می گوید: ما تحقیقاتی درباره رویداد را آغاز کردیم و اظهارنظر بیشتری در این باره نمی کنیم.

اپراتور DP World Australia روز گذشته اعلام کرد عملیات هایش در بنادری که با حمله سایبری روبرو شده بودند، همچنان احیا نشده است. در بیانیه شرکت آمده است که آنها پس از ردیابی یک حمله سایبری در روز جمعه، مشغول فعالیت هستند تا عملیات ایمنی نرمال را احیا کنند.

سخنگوی شرکت نیز امروز به درخواست ها برای اظهارنظر درباره احیای عملیات ها پاسخی نداده است.

DP World Australia زیرمجموعه شرکت DP World است که یک شرکت دولتی در دبی به حساب می آید و ۴ پایانه کانتینری در ملبورن، سیدنی، بریسبن و فرمانتل( غرب استرالیا) دارد.

در اواخر روز گذشته دارن گلدی، هماهنگ کننده امنیت سایبری ملی استرالیا اعلام کرد این اختلال احتمالا چند روز طول بکشد و بر نقل و انتقال کالاها به داخل و خارج کشور تاثیر بگذارد.

گلدی در پلتفرم ایکس نوشت: DP World Australia دسترسی به عملیات های بنادر در سیدنی، استرالیا، بریستن و فرمانتل را حین انجام تحقیقات سایبری محدود کرده است.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
هر آنچه باید در مورد رقیب جدید «چت جی‌پی‌تی» بدانید به عصر هوش مصنوعی «جمنای» خوش آمدید
با حضور دهقانی فیروزآبادی دو داروی ضد سرطان رونمایی شد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 16 آذر 1402 صعود بیت‌کوین رکورد زد
وبگردی