کد خبر: ۳۸۴۳۱
|
۲۴ آبان ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

اینترنت 5G چطور به سریلانکا و مالدیو رسید؟

شتاب توسعه و راه‌اندازی سایت‌های ۵G در هند به اندازه کشورهای توسعه یافته برآورد می‌شود؛ طی ماه‌های سپتامبر و اکتبر ۴۷ هزار ایستگاه فرستنده گیرنده پایه ۵G در ایالت‌های این کشور نصب و راه‌اندازی شده است.

به گزارش «نبض فناوری»، لاکشادویپ شامل گروهی از جزایر در دریای عرب در سواحل جنوب غربی هند است که به سواحل ماسه‌ای سفید بکر و صخره‌های مرجانی مشهور است، آخرین منطقه‌ای بود که با استقرار ۲ سایت ۵G در ماه اکتبر به فناوری نسل پنجم تجهیز شد.

طبق آخرین به‌روزرسانی توسط وزارت ارتباطات هند، پوشش شبکه ۴G توسط چهار اپراتور تلفنی در این کشور هم‌اکنون به ۹۹ درصد رسیده است اما با توجه به اینکه تنها دو اپراتور ایرتل و Jio مجوز راه‌اندازی سایت‌های نسل پنجم را دارند، طبیعتا سرعت پیشرفت مطابق جدول زمانبندی کمی کندتر خواهد بود.

جالب است که هر دو اپراتور در حال حاضر «۵G نامحدود» با همان تعرفه ۴G عرضه می‌کنند و عملا درآمدزایی از شبکه این نسل صفر بوده است. گفتنی است دریای لاکشادویپ واقع در اقیانوس هند است که بخش‌هایی نظیر مالدیو و سریلانکا را در بر می‌گیرد.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
با عقد قرارداد پرتاب ماهواره توسط اسپیس‌ایکس آمازون روی غرور خود پا گذاشت!
معاون وزیر ارتباطات در تشریح برنامه هفتم توسعه مطرح کرد: ارتباطات و فناوری اطلاعات عامل توانمندساز در برنامه هفتم توسعه
همزمان با رویداد توسعه و تبادل فناوری در صنعت اسباب بازی سند راهبردی صنایع اسباب بازی، بازی و سرگرمی رونمایی شد
در آخرین گزارش درآمد وفروش "آسیاتک" در کدال اعلام شد؛ رشد فروش و درآمد آسیاتک در آبان ماه سالجاری
در هشتمین گفت‏‏‌وگوی رو‌در‌روی مدیران‌عامل چند شرکت‏‏‌ دانش‏‏‌بنیان با محمد‌صادق خیاطیان صورت گرفت‌؛ بررسی مشکلات 5 شرکت دانش‏‏‌بنیان توسط رئیس صندوق نوآوری
وبگردی