کد خبر: ۳۸۴۵۲
|
۲۵ آبان ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۹
به دنبال افشاگری‌های اخبر؛

سناتورهای آمریکایی خواستار اسناد آسیب های متا به کودکان شدند

گروهی از سناتورهای آمریکایی با ارسال نامه ای به مارک زاکربرگ مدیرارشد اجرایی متا پلتفرمز خواستار اسنادی درباره تحقیق شرکت درباره آسیب پلتفرم های اجتماعی به کودکان شده اند.

به گزارش نبض فناوری، رویترز اعلام کرد، در سال ۲۰۲۱ میلادی یک کارمند سابق متا اسنادی را افشا کرد که نشان می داد متا از قبل می دانسته این برنامه اعتیاد آور است و مشکلات ذهنی میان برخی دختران نوجوان را بدتر می کند.

سناتورها در نامه ای نوشتند: اعضای کنگره به طور مداوم از متا خواسته اند اطلاعاتی درباره آگاهی اش از تهدیدها برای افراد جوان در پلتفرمش و اقدامات برای جلوگیری از این روند را در اختیار آنها قرار دهد اما فقط با کارشکنی روبرو شده اند یا اطلاعات گمراه کننده دریافت کرده اند.

این نامه در حالی ارسال شده که هفته گذشته یک افشاگر جدید فیس بوک در جلسه استماع کنگره شرکت کرد. از سوی دیگر دادستان کل ایالت ماساچوست شکایتی از این شرکت ثبت کرده است.

افشاگری های جدید نشان می دهد مدیران ارشد اجرایی متا به طور مستقیم از آسیب های مرتبط با محصولات آن آگاه است و آنها را از کنگره و مردم مخفی کرده است. این اسناد از شهادت آرتورو بیجار مدیر اجرایی سابق برای کمیته قضایی سنا پشتیبانی می کند.

چند ایالت آمریکا نیز از متا و اینستاگرام شکایت و آنها را متهم کردند با اعتیادآور کردن پلتفرم هایشان به بحران سلامت ذهنی جوانان دامن زده اند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات: فراجا و سازمان انرژی اتمی همه خدمات خود را ارایه کردند
گزارش نبض فناوری از عملکرد ماهانه توسن، رشد درآمد 72 درصدی توسن در آبان ماه
یک فیزیک‌دان آمریکایی مطرح کرد برتری کوانتومی قرار است جهان را تغییر دهد!
در دیدار وزرای ارتباطات ایران و عراق انجام شد؛ تاکید بر همکاری های مستمر و دائمی دو کشور در حوزه پروژه های ارتباطی
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌ها جهان در ۶ آذر ۱۴۰۲ تایید صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین به تعویق می‌افتد؟
در جلسه بررسی سند نظام جامع دولت هوشمند مطرح شد؛ شهروندان در دولت هوشمند محوریت دارند
وبگردی