کد خبر: ۳۸۴۵۸
|
۲۵ آبان ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰

اپل احتمالاً با یک هیت‌سینک گرافنی از داغ‌شدن آیفون 16 جلوگیری می‌کند

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات آیفون 15 بیش از اندازه داغ‌شدن آن‌ها بود که کاربران زیادی پس از عرضه پرچمداران اپل درباره آن شکایت کرده بودند. در نهایت یک آپدیت نرم‌افزاری این مشکل را برطرف کرد.

به گزارش نبض فناوری، حالا در گزارش‌های جدیدی گفته‌شده که اپل از هم‌اکنون در تلاش است تا از وقوع این مشکل برای آیفون 16 جلوگیری کند و ظاهراً به سراغ رویکردهای سخت‌افزاری رفته است.

مدل‌های آیفون 15 و 15 پرو تا قبل از انتشار آپدیت iOS 17.0.3 تا حد بسیار زیادی گرم می‌شدند و در شرایطی که اکنون وارد بازار شده‌اند، اپل نمی‌تواند سخت‌افزار آن‌ها را تغییر دهد. اما حالا در گزارش جدیدی گفته‌شده که اپل روی یک هیت سینک گرافنی و قاب باتری فلزی برای انتقال حرارت بهتر آیفون 16 کار می‌کند.

تقویت سیستم انتقال حرارت آیفون 16

گوشی‌های آیفون بسیار کوچک هستند و به همین دلیل در طول فرآیند ساخت، فضای زیادی برای بهره‌مندی از هیت‌ سینک‌های ضخیم یا سنگین در آن‌ها وجود ندارد. با این حال، استفاده از گرافن توسط اپل برای ساخت هیت سینک انتخاب بسیار مناسبی است، زیرا رسانایی حرارتی آن ده برابر بیشتر از مس است. گرافن از مکانیسم خنک‌کننده فعلی بهتر عمل می‌کند، بنابراین به آیفون اجازه می‌دهد تا گرمای بیشتری را دفع کند.
گوشی‌های آیفون فاقد فن هستند، بنابراین گرما باید از طریق قاب دستگاه با کمک یک سیستم انتقال حرارت غیرفعال به هوا پراکنده شود. هیت سینک‌ها دقیقاً همین کار را انجام می‌دهند.

اپل تاکنون راه‌های زیادی را برای خنک‌کردن گوشی‌های آیفون بررسی کرده، اما به‌جز استفاده از هیت سینک تغییر زیادی را اعمال نکرده است. «مینگ-چی کو» تحلیلگر معروف اپل زمانی گفته بود که این شرکت برای خنک سازی آیفون احتمالا آن را به محفظه بخار مجهز می‌کند و در پتنت‌هایی به استفاده از آهنربا به‌عنوان راه‌حل اشاره شده بود.

در حالی که این رویکردهای مقرون‌به‌صرفه نیستند و به تغییرات اساسی در طراحی آیفون نیاز دارند، گرافن می‌توان راه‌حل مناسبی برای بیش از اندازه داغ‌شدن آیفون 16 باشد. البته اگر این گزارش صحت داشته باشد.

منبع/ دیجیاتو 

ارسال نظرات
با عقد قرارداد پرتاب ماهواره توسط اسپیس‌ایکس آمازون روی غرور خود پا گذاشت!
معاون وزیر ارتباطات در تشریح برنامه هفتم توسعه مطرح کرد: ارتباطات و فناوری اطلاعات عامل توانمندساز در برنامه هفتم توسعه
همزمان با رویداد توسعه و تبادل فناوری در صنعت اسباب بازی سند راهبردی صنایع اسباب بازی، بازی و سرگرمی رونمایی شد
در آخرین گزارش درآمد وفروش "آسیاتک" در کدال اعلام شد؛ رشد فروش و درآمد آسیاتک در آبان ماه سالجاری
در هشتمین گفت‏‏‌وگوی رو‌در‌روی مدیران‌عامل چند شرکت‏‏‌ دانش‏‏‌بنیان با محمد‌صادق خیاطیان صورت گرفت‌؛ بررسی مشکلات 5 شرکت دانش‏‏‌بنیان توسط رئیس صندوق نوآوری
وبگردی