کد خبر: ۳۸۴۸۱
|
۲۷ آبان ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

اسپیس‌ایکس از نسل جدید دیش خانگی استارلینک رونمایی کرد

اسپیس‌ایکس در وب‌سایت رسمی استارلینک از دیش جدیدی رونمایی کرده که نسبت به نسل قبلی تغییرات زیادی داشته است.

به گزارش «نبض فناوری»، اسپیس‌ایکس تقریباً بی‌سروصدا از نسل جدید دیش اینترنت ماهواره‌ای استارلینک که برای کاربران خانگی کاربرد دارد، رونمایی کرده است. این دیش با طراحی ظریف‌تر خود، محدوده پوشش و سرعت بالاتری ارائه می‌کند و از استاندارد IP67 بهره می‌برد.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) حدود دو ماه پیش به اسپیس‌ایکس مجوز فروش این سخت‌افزار را داد و حالا اطلاعات و تصاویر آن در وب‌سایت استارلینک منتشر شده است. واضح‌ترین تغییر در این دیش جدید به طراحی ظاهری و استند آن برمی‌گردد که در مدل پیش‌فرض دیگر چرخشی نیست. البته می‌توان برای آن پایه متفاوت (تصویر زیر) برای نصب روی پشت‌بام نیز تهیه کرد.

اسپیس‌ایکس از نسل جدید دیش خانگی استارلینک رونمایی کرد

مشخصات دیش جدید استارلینک اسپیس‌ایکس

اندازه این دیش در مقایسه با دیش نسل دوم استارلینک کمی بزرگ‌تر شده است. ارتفاع این دستگاه از 20.2 اینچ به 23.4 اینچ رسیده و پهنای آن 11.9 اینچ است. اسپیس‌ایکس در این محصول از استاندارد بالاتر IP67 برای مقاومت در برابر آب و گردوغبار استفاده کرده است.

اسپیس‌ایکس از نسل جدید دیش خانگی استارلینک رونمایی کرد

همچنین دیش جدید استارلینک به‌طور میانگین بین 75 تا 100 وات برق مصرف می‌کند که نسبت به مصرف 50 تا 75 وات در دیش نسل دوم، اندکی افزایش یافته است.

در وب‌سایت استارلینک از این دیش صرفاً با عنوان دیش «استاندارد» نام برده شده. این یعنی باید منتظر باشیم تا این پایانه نهایتاً جانشین نسل دوم تراشه خانگی استارلینک شود. طبق اسناد FCC، دیش جدید استارلینک می‌تواند اینترنت باکیفیت‌تری را در اختیار کاربران قرار دهد.

اسپیس‌ایکس از نسل جدید دیش خانگی استارلینک رونمایی کرد

اسپیس‌ایکس می‌خواهد این دیش را با روتر جدید «نسل 3» بفروشد که وای‌فای 6 و دو درگاه اترنت دارد. بااین‌حال، فعلاً حرفی درباره قیمت و تاریخ عرضه این محصول به میان نیامده است.

اسپیس‌ایکس صبح امروز به وقت ایران 23 ماهواره استارلینک دیگر را به مدار پرتاب کرد. این شرکت همچنین عصر امروز برای دومین آزمایش پرتاب مداری استارشیپ اقدام خواهد کرد و باید ببینیم که این دفعه موفق خواهد بود یا خیر.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات: فراجا و سازمان انرژی اتمی همه خدمات خود را ارایه کردند
گزارش نبض فناوری از عملکرد ماهانه توسن، رشد درآمد 72 درصدی توسن در آبان ماه
یک فیزیک‌دان آمریکایی مطرح کرد برتری کوانتومی قرار است جهان را تغییر دهد!
در دیدار وزرای ارتباطات ایران و عراق انجام شد؛ تاکید بر همکاری های مستمر و دائمی دو کشور در حوزه پروژه های ارتباطی
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌ها جهان در ۶ آذر ۱۴۰۲ تایید صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین به تعویق می‌افتد؟
در جلسه بررسی سند نظام جامع دولت هوشمند مطرح شد؛ شهروندان در دولت هوشمند محوریت دارند
وبگردی