کد خبر: ۳۸۴۸۴
|
۲۷ آبان ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

شرکت آمازون صدها نفر را اخراج خواهد کرد

شرکت آمازون صدها نفر را در واحد دستیار صوتی الکسا اخراج خواهد کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، شرکت آمازون روز جمعه طی ایمیلی اعلام کرد که با اشاره به تغییر اولویت‌های تجاری و تمرکز بیشتر بر هوش مصنوعی مولد، افرادی را از واحد دستیار صوتی الکسا اخراج می کند.

بر اساس این ایمیل، این کاهش ها بر صدها کارمند شاغل در الکسا تأثیر می گذارد. سخنگوی این شرکت از توضیح دقیق درباره تعداد افرادی که تحت تاثیر این اخراج ها قرار گرفته اند خودداری کرده است.

«دانیل راوش» معاون الکسا، گفت:«ما در حال تغییر برای هماهنگی بهتر با اولویت های تجاری خود هستیم و از طرفی برای مشتریان ما هم، به حداکثر رساندن منابع و تلاش های متمرکز بر هوش مصنوعی مولد مهم تر است.»

آمازون در این ماه از توسعه بخش‌های مختلف، مانند بخش‌های موسیقی و بازی و برخی از نقش‌های منابع انسانی، عقب‌نشینی کرده است.

بسیاری از شرکت‌ها منابع خود را به سمت هوش مصنوعی مولد سوق می‌دهند، که می‌تواند کد نرم‌افزاری و پاسخ‌های متنی طولانی را از درخواست های کوتاه ایجاد کند.

الکسا یک دستیار صوتی است که می تواند برای تنظیم تایمر، پرسیدن سوالات جهت جستجو، پخش موسیقی یا به عنوان یک مرکز اتوماسیون خانگی استفاده شود. این دستیار صوتی که اکنون نزدیک به یک دهه از عمرش می گذرد، نتوانسته همگام با عصر هوش مصنوعی مولد پیش برود.

اکنون آمازون بدون ارائه ارقام اعلام کرده است که تجارت دستگاه ها و خدماتش سودآور نیست.

آمازون در طول سال گذشته بیش از 27هزار نفر را در سراسر این شرکت اخراج کرد که بخشی از موج اخراج بخش فناوری ایالات متحده است.

راوش نوشت: «ادغام یک مدل زبان بزرگ جدید در یک هوش مصنوعی شخصی و صوتی، چالش علمی و مهندسی عظیم بوده و هست.»

منبع/ فارس

ارسال نظرات
هر آنچه باید در مورد رقیب جدید «چت جی‌پی‌تی» بدانید به عصر هوش مصنوعی «جمنای» خوش آمدید
با حضور دهقانی فیروزآبادی دو داروی ضد سرطان رونمایی شد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 16 آذر 1402 صعود بیت‌کوین رکورد زد
وبگردی