کد خبر: ۳۸۶۲
|
۱۶ شهريور ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۰
شیوع ویروس کرونا و تغییر حجم ترافیک در دوران پاندمی گوگل را وادار کرد در نحوه پیش بینی ترافیک در سرویس نقشه خود تغییراتی دهد.

به گزارش نبض فناوری گوگل در یک پست جدید وبلاگ توضیح داد چگونه پاندمی کووید ۱۹ این شرکت را مجبور کرد در نحوه پیش بینی شرایط رانندگی مانند ترافیک برای کاربرانی که از سرویس نقشه Google Maps استفاده می کنند، تغییراتی دهد.

در ۱۳ سال گذشته هنگامی که کاربران بررسی یک مسیر در Google Maps را آغاز می کردند، گوکل بر مبنای سالها اطلاعاتی که از سوی شرکت "دیپ مایند" فراهم شده است، زمان تقریبی رسیدن به مقصد را برآورد می کرد.

پیش از شیوع ویروس کرونا زمان سفرهای صبحگاهی بر مبنای سالهای اطلاعاتی که گوگل از وضعیت هوا، تصادفات احتمالی و جاده های در مسیر کاربر داشت، ممکن بود یک ساعت طول بکشد. اما گوگل دریافت که ترافیک جهانی پس از آغاز قرنطینه در اوایل امسال ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده و شیوه مورد استفاده توسط این شرکت دیگر موثر نیست.

از زمان شیوع ویروس کرونا، گوگل اطلاعات ترافیک قدیمی را کنار گذاشته و مدلهایش را تغییر داده تا الگوهای ترافیکی دو تا چهار هفته گذشته را در اولویت قرار دهد. این به معنای آن است که این شرکت همچنان سرویس قابل اطمینان را ارایه خواهد داد به خصوص اگر مناطق تحت قرنطینه به تدریج بازگشایی شوند.

گوگل مدعی است که درستی پیش بینیهای ترافیکی در Google Maps بیش از ۹۷ درصد بوده است.

منبع: سی ان بی سی
برچسب ها: گوگل گوگل مپ
ارسال نظرات
نیازمندیها