کد خبر: ۳۸۸۰۷
|
۱۷ آذر ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

مایکروسافت احتمالاً روی نسخه هوش مصنوعی ویندوز کار می‌کند

این نسخه با نام رمز «Hudson Valley» شناخته می‌شود و برای عرضه در سال 2024 برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش «نبض فناوری»مایکروسافت تاکنون در زمینه هوش مصنوعی فعالیت‌های مهمی داشته است که ازجمله آن‌ها می‌توان به سرمایه‌گذاری عظیم روی OpenAI و همکاری با متا برای افزودن هوش مصنوعی به ابزارهای تجاری خود اشاره کرد. حالا در گزارش‌های جدیدی به ارائه یک به‌روزرسانی مبتنی بر هوش مصنوعی برای ویندوز در سال 2024 اشاره شده است.

براساس گزارش‌های منتشرشده، به‌روزرسانی آینده ویندوز که با نام رمز «Hudson Valley» شناخته می‌شود، برای عرضه در سال 2024 برنامه‌ریزی شده است و تغییرات قابل‌توجهی را در نحوه طراحی سیستم‌عامل‌های غول ردموندی ایجاد خواهد کرد. همان‌طور که Windows Central در گزارش خود توضیح می‌دهد، انتظار می‌رود این به‌روزرسانی براساس پلتفرم جدیدی با نام «Germanium» ساخته شود و یک پوسته ویندوز مبتنی بر هوش مصنوعی، «کوپایلوت پیشرفته» برای بهبود جستجو و بهینه‌سازی گردش کار و پیشرفت‌های دیگری را به همراه داشته باشد.

نیازهای سخت‌افزاری نسخه هوش مصنوعی ویندوز

Deskmodder نیز در گزارش خود توضیح می‌دهد که نسخه جدید ویندوز به حداقل 8 گیگابایت رم نیاز دارد که از میزان فعلی 4 گیگابایت بیشتر است. همچنین انتظار می‌رود تا ویژگی‌های هوش مصنوعی ارتقایافته آن از واحدهای پردازش عصبی (NPU) برای انجام کارآمدتر وظایف مبتنی بر هوش مصنوعی کمک بگیرد.

ظاهراً مایکروسافت در این نسخه از ویندوز بیشتر روی نرم‌افزار متمرکز خواهد بود تا سخت‌افزار. بااین‌وجود، به‌جای کدنویسی یا انجام کارهای پیچیده، کاربران می‌توانند از Copilot بخواهند که وظایف خاصی را انجام دهد. به‌عنوان مثال فقط با یک دستورالعمل ساده می‌توان دستورات نادرست را برطرف کرد و همچنین با قابلیت جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی فایل‌ها را بسیار عمیق‌تر بررسی کرد.

برنامه‌های مایکروسافت در زمینه هوش مصنوعی با معرفی Copilot برای ویندوز 10 به مرحله بزرگ‌تری وارد شده است. این دستیار هوش مصنوعی که ابتدا در دسترس ویندوز 11 قرار گرفته بود، در ماه نوامبر به‌صورت رایگان منتشر شد. اخیراً هوش مصنوعی کوپایلوت مایکروسافت به قابلیت خلاصه‌سازی و بخش‌بندی ویدیوها مجهز شد.

 

منبع: دیجیاتو

ارسال نظرات
وبگردی