کد خبر: ۳۸۸۹۱
|
۲۳ آذر ۱۴۰۲ | ۱۰:۴۲

فعالیت بیش از ۲۰۰ شرکت دانش بنیان در بخش ساختمان و حمل و نقل

رئیس صندوق نواوری و شکوفایی با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ شرکت دانش بنیان در بخش ساختمان و حمل و نقل فعالیت می‌کنند، گفت: تاکنون بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان انواع تسهیلات از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه ساختمان و حمل‌و‌نقل پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» محمدصادق خیاطیان، یکی از مأموریت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی را حمایت از توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت: به‌هم‎رسانی طرف عرضه و تقاضا یکی از اقداماتی است که در صندوق نوآوری دنبال می‌شود و به توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان کمک می‌کند.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: برگزاری رویداد «تبادل فناوری در حوزه ساختمان و حمل‌ونقل» و رویداد‌هایی از این جنس، کمک می‌کند تا طرف تقاضا، نیاز‌های خود را اعلام کند و از ظرفیت و توانمندی‌های خوب شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان طرف عرضه استفاده کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: حوزه ساختمان و حمل‌و‌نقل که توسط وزارت راه و شهرسازی دنبال می‌شود، از گستردگی خوبی برخوردار است و حدود ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان در این بخش مشغول فعالیت هستند.

خیاطیان تأکید کرد: تاکنون بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان انواع تسهیلات از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه ساختمان و حمل‌و‌نقل پرداخت شده است.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به شعار «مهار تورم، رشد تولید» گفت: در همین راستا، بسته رشد تولید دانش‌بنیان را طراحی کرده‌ایم و در مجموع ۶۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مصوب شده است و درحال پرداخت به شرکت‌های دانش‌بنیانی هستیم که توانایی رشد تولید دانش‌بنیان دارند. از این مبلغ حدود ۲۷۰۰ میلیارد تومان به حوزه مسکن و حمل‌و‌نقل اختصاص دارد که نشان‌دهنده توانایی بالای شرکت‌های دانش بنیان فعال این حوزه است.

ارسال نظرات
وبگردی