کد خبر: ۳۸۹۵۱
|
۲۷ آذر ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۸

جریمه 50 میلیون دلاری برای سازنده بازی «کال آو دیوتی»

شرکت اکتیویژن به عنوان سازنده بازی «کال آو دیوتی» بعد از مواجهه با شکایتی مبنی بر تبعیض در مورد زنان در محل کار به پرداخت 50 میلیون دلار محکوم شد.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، شرکت اکتیویژن در مورد شکایت سال 2021 یک تنظیم کننده در کالیفرنیا به پرداخت تقریباً 50 میلیون دلار محکوم شد. این شکایت مبنی بر این بود که سازنده بازی های ویدئویی علیه زنان کارمند تبعیض قائل شده، از جمله محرومیت از فرصت های ارتقاء و پرداخت کمتر به آنها.

اکتیویژن یکی از بزرگ‌ترین ناشران دنیای گیم به شمار می‌آید که هر ساله تعداد زیادی از بازی‌های پرطرفدار کنسولی و موبایلی را روی پلتفرم‌های مختلف عرضه می‌کند. مهم‌ترین نام در میان بازی‌هایی که اکتیویژن صاحب آی‌پی آن‌ها است، سری کال آو دیوتی محسوب می‌شود.

اکنون دپارتمان حقوق مدنی کالیفرنیا پس از 2 سال تحقیق به دلیل این که اکتیویژن به طور معمول دستمزد کمتری به زنان پرداخت کرده و در ارتقای کارمندان زن و آزار و اذیت جنسی آنها کوتاهی کرده این شرکت را محکوم کرد.

اکتیویژن اعلام کرده که از این به بعد گام‌های بیشتری را برای اطمینان از شیوه‌های پرداخت عادلانه و ارتقاء و ارائه تسهیلات پولی به زنانی که بین 12اکتبر2015 و 31 دسامبر 2021در کالیفرنیا کارمند یا قراردادی بودند، انجام خواهد داد.

اکتیویژن که در ماه اکتبر توسط مایکروسافت به مبلغ نزدیک به 69 میلیارد دلار خریداری شد، در سال 2021 موافقت کرد که تا سقف 18 میلیون دلار برای تسویه موارد مشابهی که توسط کمیسیون فرصت های شغلی برابر ارائه شده، بپردازد.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۲۹ درصدی «توسن» در دوره یکماهه اسفند ۱۴۰۲
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 فروردین 1403 صعود اندک بیت‌کوین
پیش از برگزاری انتخابات؛ ایکس در هندوستان دردسر درست کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 28 اسفند 1403 پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین
برای پیروی از قوانین ترکیه؛ «تردز» در ترکیه تعطیل شد
وبگردی